Pielgrzymka UPJPII do Kalwarii Zebrzydowskiej - galeria zdjęć 30 IX 2020

01.10.2020 Komunikaty

Tym razem, z uwagi na panującą pandemię, doroczna pielgrzymka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie była modlitwą przedstawicieli Uczelni w jej intencji.

W sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, w kaplicy NMP, JM Rektor UPJPII, ks. dr hab. Robert Tyrała, prof. UPJPII odprawił Mszę św. z udziałem ks. dr. hab. Antoniego Świerczka, prorektora ds. polityki kadrowej i promocji, dr hab. Małgorzaty Dudy, prof. UPJPII, prorektor ds. studenckich i dydaktyki. Obecni byli także - o. dr Konrad Cholewa OFM, kustosz sanktuarium pasyjno-maryjnego (doktorat na UPJPII w 2019 r. pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Wojciecha Zyzaka, wówczas rektora UPJPII)) oraz studenci UPJPII - bracia bernardyni.

Wspólną modlitwą dziękowano, ale i wypraszano u Matki Bożej potrzebne łaski dla uniwersyteckiej wspólnoty UPJPII na nowy rok akademicki 2020/2021.

Uczestnicy uroczystości na grobie śp. Kardynała Mariana Jaworskiego - pierwszego rektora PAT złożyli kwiaty, zapalili znicz w imieniu całej Wspólnoty UPJPII.