Pielgrzymka wspólnoty akademickiej UPJPII do Kalwarii Zebrzydowskiej 30 IX 2022

12.09.2022 Komunikaty
Data: 30.09.2022
Miejsce wydarzenia: Sanktuarium Pasyjno-Maryjne, ul. Bernardyńska 46, Kalwaria Zebrzydowska
Godzina: 10:30 - 14:00

Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży, Wielebne Siostry, Studentów, Doktorantów oraz Pracowników Administracji i Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie do udziału w corocznej pielgrzymce naszej uczelni do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczna pielgrzymka akademicka, poprzedzająca inaugurację nowego roku akademickiego 2022/2023, odbędzie się w dniu 30 września br. (piątek).

Ufam, że wszyscy razem, licznie spotkamy się przed obliczem Matki Bożej Kalwaryjskiej, by za jej wstawiennictwem prosić o opiekę Bożą oraz potrzebne łaski dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w nowym roku akademickim 2022/2023. We wspólnej modlitwie zwrócimy się także o wstawiennictwo do naszego patrona Świętego Jana Pawła II, któremu kalwaryjskie sanktuarium jakże bliskie było od najmłodszych lat. Wspominać będziemy także naszego pierwszego rektora – kard. Mariana Jaworskiego, którego drugą rocznicę śmierci obchodziliśmy 5 września br.

robert_tyrala_-_podpis.png
ks. prof. dr hab. Robert Tyrała
rektor

Dla zainteresowanych udziałem w pielgrzymce zorganizowany zostanie przejazd autokarowy. Z tego względu prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa p. Krzysztofowi Mleczko.

e-mail krzysztof.mleczko@upjp2.edu.pl
tel. 519 323 356

Wyjazd z parkingu przy ul. Powiśle 7 (przy Hotelu Sheraton) o godz. 9:00

Program pielgrzymki

Powitanie pielgrzymów, rektor UPJPII

wykład naukowy „Nocne widzenia” Pawła Apostoła kluczowymi momentami w jego misji apostolskiej.
ks. dr hab. Grzegorz Mariusz BARAN, adiunkt w Katedrze Pisma Świętego Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie
11:00 Msza św. koncelebrowana,
homilia ks. Michał Kania, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej
12:00 Poczęstunek dla pielgrzymów