Aktualności

Pierwsze wyjątkowe wydanie unikatowego podręcznika do nauki języka angielskiego "English for Religious Practice" autorstwa pracowników Międzywydziałowego Studium Języków Obcych UPJPII – Agnieszki Kościńskiej i Anny Majdanik

05.11.2018 Komunikaty
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W lipcu 2018 Wydawnictwo św. Stanisława BM opublikowało podręcznik pt. ENGLISH FOR RELIGIOUS PRACTICE. A vocabulary resource book autorstwa Agnieszki Kościńskiej oraz Anny Majdanik, pracowników Międzywydziałowego Studium Języków Obcych UPJPII.  Książka ta to propozycja przeznaczona do nauki języka angielskiego specjalistycznego dla studentów i absolwentów kierunków teologicznych, kleryków wyższych seminariów duchownych, diecezjalnych i zakonnych, księży, sióstr, ojców i braci zakonnych. Podręcznik zawiera szereg autentycznych tekstów, których źródłem są Biblia, dokumenty Kościoła, encykliki, księgi liturgiczne, mszał, brewiarz, a także materiały dotyczące różnych elementów życia religijnego, np. znaczenie kalendarza i szat liturgicznych, urzędów kościelnych, życia sióstr zakonnych, planu dnia i obowiązków kleryka w seminarium, zachowania się w kościele, architektury sakralnej, turystyki religijnej, potrzeb pielgrzyma.

 

Podręcznik doskonale wpisuje się w ramy kształcenia językowego na poziomie uniwersyteckim, nie tylko dzięki zawartemu w nim słownictwu specjalistycznemu, ale także różnorodności zawartych w nim ćwiczeń i, co się z tym wiąże możliwości wyboru strategii uczenia się. Ponadto, publikacja zawiera sekcje pt. Academic English, poświęcone wyłącznie kształceniu w obrębie słownictwa akademickiego. To połączenie sprawia, że jest to unikatowa propozycja na rynku wydawniczym w zakresie kształcenia językowego. Książka składa się z pięciu rozdziałów: SCRIPTURES AND FUNDAMENTALS, EUCHARIST AND SERVICES, SACRAMENTS AND RITUALS, PEOPLE AND PLACES, SACRED TOURISM. Zróżnicowany poziom trudności tekstów sprawia, że podręcznik może być realizowany na różnych poziomach znajomości angielskiego od średniozaawansowanego do zaawansowanego (B1-C2). ENGLISH FOR RELIGIOUS PRACTICE może być używany zarówno w trakcie zorganizowanych zajęć, jak i przeznaczony do samodzielnej nauki języka. Jest to propozycja bardzo starannie wydana, z bogatą szatą graficzną odzwierciedlającą poszczególne tematy zawarte w podręczniku. Pozycja uzyskała pozytywne recenzje zarówno pod względem dydaktycznym (recenzja autorstwa prof. UMCS dr hab. Jaroslawa Krajki), jak również merytorycznym (Imprimatur Kuria Metropolitalna w Krakowie Nr 2133/2018 z  5 lipca 2018 r. bp Damian Muskus,wikariusz generalny, ks. Kazimierz Moskała, wicekanclerz (notariusz), ks. dr hab. Robert Woźniak, cenzor).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

fundusze_europejskie.jpg

reczpospolita.png

unia_europejska.jpg

Informacje o cookies ....

Zapisano