PILNE! Odwołane konferencje, wstrzymane wyjazdy i przyjazdy zagraniczne - Komunikat Rektora UPJPII

10.03.2020 Komunikaty

REKTORA UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO JANA PAWŁA II W KRAKOWIE Z DNIA 10.03.2020

W związku z dynamicznie i nieprzewidywalnie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, także w Polsce, Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie podjął decyzję o zawieszeniu wszelkiego rodzaju konferencji naukowych, sesji oraz wszystkich spotkań o charakterze masowym do końca bieżącego miesiąca (do 31.03.2020).

Zawieszone zostają wykłady plenarne Uniwersytetu Trzeciego Wieku UPJPII (do 31.03. 2020).

Jak wcześniej informowano, do odwołania wstrzymane zostają bezwzględnie wszystkie zagraniczne wyjazdy służbowe wykładowców, pracowników, studentów i doktorantów, a także przyjazdy gości zagranicznych na Uczelnię.

Z uwagi na ochronę zdrowia i życia osób studiujących i zatrudnionych kategorycznie nie dopuszcza się do wykonywania pracy pracownika powracającego z zagranicy, z jakiegokolwiek kraju, u którego występuje ryzyko wystąpienia symptomów chorobowych. Osoby powracające z krajów podwyższonego ryzyka zarażeniem koronawirusem obowiązuje bezwarunkowy okres 14-dniowej kwarantanny i w miarę możliwości praca zdalna poza Uczelnią.

Każdy student, doktorant, wykładowca i pracownik UPJPII, który powrócił z zagranicy jest zobowiązany zwrócić się niezwłocznie do prorektora ds. studenckich i dydaktyki, ks. prof. Roberta Tyrały (robert.tyrala@upjp2.edu.pl) z informacją o przystąpieniu do
14-dniowej kwarantanny.

Jeżeli w tym okresie wystąpią objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy
z oddychaniem, należy natychmiast powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną:

tel.: 12 684 40 32; natomiast po godz. 15.00: 600-876-214; 602-263-605.

Rektor UPJPII przypomina, iż w mocy pozostają ustalenia wszystkich rektorów szkół wyższych Krakowa, które weszły w życie z dniem 3 marca 2020 r., a które obowiązują również na UPJPII.

O kolejnych zmianach będą Państwo na bieżąco informowani poprzez stronę Aktualności oraz Komunikaty.

Uprasza się o korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i śledzenie bieżących doniesień:

https://gis.gov.pl/, gov.pl/koronawirus oraz dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.