Płyta z kolędami „Gloria, gloria in excelsis Deo” w zachwycającym wykonaniu chóru UPJPII „Psalmodia” niech nam i naszym bliskim umili święta Bożego Narodzenia

15.12.2023 Komunikaty

plyta_choru_psalmodia_-_gloria-1280.jpg

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia przypominają o wyjątkowym roku 2015, kiedy „Psalmodia” wydała płytę zatytułowaną „Gloria, gloria in excelsis Deo!” – szósty album chóru Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. To niezwykle osobiste dzieło, powstałe między innymi dzięki twórczym aranżacjom chórzystów, akompaniatorów (Marka Pawełka i Dawida Rzepki) oraz dyrygenta „Psalmodii”, profesora Włodzimierza Siedlika. Album obejmuje utwory na chór mieszany oraz chóry jednorodne.

Płyta pełna pięknych kolęd, zaprasza do świętowania Bożego Narodzenia, oferując nie tylko radość i spokój, lecz także harmonię, pomagającą odkryć głęboki sens tego wyjątkowego czasu.

Kolędy i pastorałki:
  • Oj maluśki, maluśki, opr. W. Siedlik
  • Gdy śliczna Panna, opr. H.J. Botor
  • Przybieżeli do Betlejem, opr. H.J. Botor
  • Anioł pasterzom mówił, opr. D. Rzepka
  • Dnia jednego o północy, opr. M. Pawełek
  • Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził, opr. M. Pawełek
  • Mizerna, cicha, opr. M. Pawełek
  • My też pastuszkowie, opr. M. Pawełek
  • Świnty Scepon, opr. M. Pawełek
  • Z dworu niebieskiego, opr. T. Kirkov
  • Bacowsko kolynda, opr. J. Pasierb-Orland
  • Jam jest dutka, opr. J. Kołaczkowski
  • Lulajże Jezuniu, opr. S. Stuligrosz
  • Narodził się Jezus Chrystus, opr. F. Rączkowski
Posłuchaj kolęd

Z okazji jubileuszu 35-lecia istnienia „Psalmodii”, płyta dostępna jest do nabycia na portierniach UPJPII (ul. Franciszkańska 1, ul. Bernardyńska 3, ul. Kanonicza 9, ul. Bobrzyńskiego 10) oraz w rektoracie uczelni (ul. Kanonicza 25) za dobrowolną ofiarę wspierającą działalność Chóru.

Kolędy w wykonaniu „Psalmodii” zapewnią piękny klimat na święta Bożego Narodzenia, płyta może być też wspaniałym prezentem dla naszych bliskich.

Partytury chóralne dostępne na stronie PWN (M. Pawełek, H.J. Botor)
Dyrygenci: Włodzimierz Siedlik, Katarzyna Śmiałkowska, Janusz Wierzgacz
Przygotowanie chóru: Marek Pawełek (akompaniator), Elżbieta Król-Dryja, Marcin Wasilewski-Kruk (emisja głosu)

Nagrań dokonano w dniach 22–24 października 2015 r. w kościele garnizonowym pw. św. Agnieszki w Krakowie