Podpisanie listu intencyjnego dot. współpracy przy organizacji ŚDM 12 V 2016

12.05.2016 Konferencje, sesje

Dziś 12 maja br. o godzinie 13.00 w Rektoracie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Kanoniczej 25 został podpisany list intencyjny o wzajemnej współpracy w zakresie promocji i obsługi medialnej Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 pomiędzy Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Komitetem Organizacyjnym ŚDM oraz Radiem Kraków.

List intencyjny sygnowali:
ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak - rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie,
ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII - dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej,
ks. Adam Parszywka - dyrektor Sekcji Komunikacji Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie,
Przemysław Bolechowski - prezes zarządu i redaktor naczelny Radia Kraków S.A.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 będą nie tylko świętem młodości i wiary, ale też wielkim wyzwaniem dla krakowskiego Kościoła i władz miasta. Wydarzenie to wymaga nieustannej promocji na całym świecie. Podczas trwania ŚDM niezbędne będzie informowanie pielgrzymów i krakowian o bieżących wydarzeniach.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie od początku włączył się aktywnie w pomoc organizacyjną ŚDM. To patron uczelni św. Jan Paweł II zainicjował spotkania z młodymi katolikami. Jednym z najistotniejszych elementów współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży jest obsługa medialna wydarzeń związanych z przygotowaniem do ŚDM przez Radio Bonus działające na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Podpisanie listu intencyjnego zainicjowało współpracę, otwierając drogę do wzajemnej wymiany materiałów i dziennikarzy w celu najlepszego zrelacjonowania przygotowań i przebiegu ŚDM Kraków 2016.