Podyplomowe Studia z Etyki dla Nauczycieli na UPJPII – nowość! Rekrutacja rozpoczęta!

24.08.2021 Komunikaty

studia_z_etyki_baner_-_1280.jpg

Trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia z Etyki dla Nauczycieli. Celem studiów jest przygotowanie merytoryczne i dydaktyczne do nauczania kolejnego przedmiotu – etyki.

Studia, prowadzone na Wydziale Filozoficznym UPJPII, przeznaczone są dla czynnych zawodowo nauczycieli, absolwentów studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, na kierunkach, które dawały pełne przygotowanie do nauczania innego przedmiotu, a którzy chcą zdobyć wiedzę, kompetencje i umiejętności potrzebne do nauczania przedmiotu etyka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Studia obejmują swoim zakresem merytorycznym całość zagadnień zawartych w podstawie programowej do nauczania przedmiotu etyka w szkole podstawowej oraz w podstawie programowej do nauczania przedmiotu etyka w szkole ponadpodstawowej, a także praktyczną naukę warsztatu nauczyciela etyki. Szczególną cechą studiów jest aksjologia i etyka personalistyczna oraz związki etyki z filozofią przyrody w perspektywie zrozumienia relacji między nauką a religią.

Absolwenci nabywają nie tylko umiejętność analizy i interpretacji tekstów etycznych i filozoficznych, ale uczą się praktycznego zastosowania krytycznego myślenia w życiu codziennym, dzięki czemu stają się aktywnymi, samodzielnymi i twórczymi uczestnikami życia publicznego i są przygotowani do prowadzenia merytorycznych zajęć z różnymi grupami słuchaczy, którzy posiadają różne przekonania moralne i światopoglądowe.

Warunki przyjęcia na studia

• kandydat jest czynnym zawodowo nauczycielem
  • kandydat posiada tytuł zawodowy magistra
  • kandydat dokonał prawidłowej rejestracji w systemie IRK

Osoby niebędące obywatelami polskimi mogą podejmować i odbywać studia podyplomowe według zasad określonych we właściwych przepisach.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin rozpoczęcia i zakończenia studiów

• rozpoczęcie: październik 2021 r.
  • zakończenie: luty 2023 r.