Aktualności
Podyplomowe Studia z Monodii Liturgicznej. Nabór na semestr zimowy: 15 czerwca 2020 r. – 15 września 2020 r.
16.03.2020
Komunikaty
TERMINY REKRUTACJI:
Termin rozpoczęcia i zakończenia rejestracji elektronicznej:
Nabór na semestr zimowy: 15 czerwca 2020 r.– 15 września 2020 r.
przesłuchania weryfikacyjne:
19 września 2020 r.
Termin ogłoszenia listy Kandydatów, którzy zdali egzamin wstępny i zostali zakwalifikowani do przyjęcia: 21 września 2020 r.
Termin składania wymaganych dokumentów:
21-30 września 2020 r. (istnieje możliwość przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty)
Adresaci:
- wszyscy muzycy (instrumentaliści, wokaliści, teoretycy);
- księża, siostry zakonne, bracia zakonni;
- prowadzący zespoły w parafiach, animatorzy życia muzycznego, prowadzący schole gregoriańskie;
- organiści;
- absolwenci wyższych uczelni, pragnący rozszerzyć wiadomości w dziedzinie monodii liturgicznej;
- wszyscy zainteresowani śpiewem gregoriańskim oraz historią, rozwojem i duchowością zachodniej monodii liturgicznej;
- osoby pragnące podnieść kwalifikacje w zakresie monodii liturgicznej;
Po zakończeniu studiów absolwent potrafi analizować i przygotować utwór z repertuaru śpiewu gregoriańskiego w duchu najnowszych badań semiologii gregoriańskiej, zrozumieć go w kontekście historyczno-liturgicznym, zinterpretować jego znaczenie teologiczno-duchowe wychodząc z badań nad ścisłą symbiozą między tekstem a melodią. Absolwent potrafi zaśpiewać, przygotować scholę gregoriańską i ją poprowadzić.
Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z genezą, historią i rozwojem monodii liturgicznej (zachodniej i wschodniej tradycji) ze szczególnym uwzględnieniem śpiewu gregoriańskiego w duchu najnowszych badań semiologii gregoriańskiej.
Podyplomowe Studia z Monodii Liturgicznej dają niepowtarzalną okazję do spotkania najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie w Europie (m.in. Alberto Turco, Juan Carlos Asensio Palacios, Gionata Brusa, Johannes Berchmans Göschl, Marco Gozzi, Luisa Nardini, Thomas Forrest Kelly, o. dr Dominik Jurczak OP, o. Bernard Sawicki OSB i wielu innych). Podczas każdego zjazdu odbywają się wykłady, a także ćwiczenia z danego zagadnienia. Można w ten sposób nabyć niezbędną wiedzę teoretyczną potrzebną dla prawidłowego rozumienia tej muzyki oraz praktykę w śpiewaniu i prowadzeniu scholi gregoriańskiej
Każdy zjazd kończy się Mszą Świętą (albo nieszporami) w języku łacińskim, podczas której uczestnicy kursu mają możliwość wykonać i sami poprowadzić śpiewy przygotowane podczas ćwiczeń. Daje to możliwość zapoznania się w praktyce z miejscem i znaczeniem tych śpiewów w Liturgii, a przede wszystkim jest źródłem przeżyć estetycznych i duchowych.
Zasady rekrutacji tutaj
Zapraszamy!
http://ckp.upjp2.edu.pl/aktualnosci/podyplomowe-studia-z-monodii-liturgicznej-31.html