Pola Nadziei #ŻonkilowePodajDalej – włącz się do akcji!

19.04.2021 Komunikaty

pola_nadziei_2021-baner-880.png

Zachęcamy do włączenia się w akcję Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” – POLA NADZIEI.
Trwa akcja Pola Nadziei. Z powodu pandemii „Hospicjum im. św. Łazarza” ma ograniczone możliwości prowadzenia tradycyjnych zbiórek w przestrzeni publicznej. Prosimy o pomoc dla najstarszego w Polsce hospicjum – aby nadal mogło otaczać opieką chorych u kresu życia oraz ich rodziny.
Wiosna sprawia, że żonkile w naszym mieście pięknie rozkwitają. Akcja „Hospicjum św. Łazarza” w Krakowie #ŻonkilowePodajDalej organizowana w ramach 24. Pól Nadziei wchodzi w decydujący moment, gdyż pojawiła się alternatywa dla rysowania żonkili – ich fotografowanie.

Wpisując w wyszukiwarkę FB hasztag: #ŻonkilowePodajDalej można podziwiać narysowane, namalowane, wykonane lub sfotografowane już żonkile. Szczegóły akcji opisane są pod adresem
www.pomagam.pl/podaj-dalej

Zachęcamy do dołączenia do akcji, szczególnie teraz, kiedy kwitną żonkile, poprzez:
1. zamieszczenie na swoim profilu zdjęcia/rysunku żonkila,
2. wsparcie „Hospicjum św. Łazarza” na www.pomagam.pl/podaj-dalej,
3. oznaczenie i zaproszenie do udziału swoich najfajniejszych znajomych z FB – #ŻonkilowePodajDalej!

Powodzenie tej akcji jest dla „Hospicjum św. Łazarza” bardzo ważne. Tradycyjnie o tej porze roku prowadzone były liczne kwesty przy kościołach, w szkołach, na uczelniach, w sklepach i podczas organizowanych imprez. Teraz próżno wypatrywać wolontariuszy w przestrzeni publicznej, a strata jaka wynika z niemożności prowadzenia zbiórek, to ok. 500 tys. zł.
Właśnie taką kwotę do hospicyjnego budżetu wnosiły kwesty do puszek w czasie Pól Nadziei. Polecamy „Hospicjum św. Łazarza” także pamięci tych, którzy jeszcze w tym roku nie zdecydowali o 1% swojego podatku: KRS Hospicjum św. Łazarza nr 0000048149.

TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie

zonkilowepodajdalej_fb.jpg