Porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+ 16 V 2022

26.05.2022 Komunikaty

16 maja 2022 r. w Zakopanem podczas seminarium Małopolska – wyzwania rozwojowe. Wyjście poza horyzont, organizowanym przez Fundację GAP, zostało podpisane porozumienie o współpracy na rzecz wspierania małopolskich innowacji przez program Erasmus+. W obecności marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Bartosz Stawiarz dyrektor biura ds. współpracy z regionami Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności podpisał porozumienie z rektorami i prorektorami 15 małopolskich uczelni.

W imieniu władz UPJPII porozumienie podpisał ks. prof. dr hab. Tomasz Rozkrut, prorektor ds. nauki oraz dyrektor Szkoły Doktorskiej. Daje to możliwość wykorzystania małopolskich podmiotów działających w różnych sektorach gospodarki do budowania nowoczesnego systemu kształcenia i do wzmacnia rozwoju kompetencji zawodowych.

Dzięki Programowi Komisji Europejskiej będzie można także realizować międzynarodowe projekty innowacyjne, pomiędzy sektorem edukacji, biznesem i NGO. Program przyczyni się również do budowania i rozszerzania sieci współpracy międzynarodowej, synergii biznesu i nauki – a co za tym idzie – składania innowacyjnych projektów edukacyjnych, aby jeszcze lepiej wykorzystywać środki w ramach Programu Erasmus+.

Istotą porozumienia jest współpraca – utworzonego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejski Korpusu Solidarności – Międzysektorowego Centrum Innowacji Erasmus+ (InnHUB) z małopolskimi uczelniami, jednostkami samorządu terytorialnego, ośrodkami kształcenia zawodowego, szkołami oraz podmiotami gospodarczymi.

podpisanie_porozumienia_erasmus_01-600.jpg podpisanie_porozumienia_erasmus_02-600.jpg

Więcej informacji
15 małopolskich uczelni podpisało porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+