"Prasa krakowska w 100. rocznicę odzyskania niepodległości" - konferencja w PAU współorganizowana przez UPJPII 15 – 16 XI 2018

16.11.2018 Konferencje, sesje

W Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie trwa konferencja Prasa krakowska w 100. rocznicę odzyskania niepodległości,

której współorganizatorem jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W sesji plenarnej uczestniczy ks. dr hab. Michal Drożdż, dziekan Wydziału Nauk Społecznych UPJPII, funkcję sekretarza ds. komunikacji sprawuje dr Klaudia Cymanow-Sosin.

W DWUDZIESTOLECIU W KRAKOWIE WYCHODZIŁO AŻ 746 TYTUŁÓW PRASOWYCH
a DZIENNIKARSTWO BYŁO ZAWODEM OTWARTYM
 –

Dla zainteresowanych tematyką proponujemy wywiad red. Pawła Stachnika z prof. Jerzym Jastrzębskim, medioznawcą z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, na temat prasy krakowskiej w okresie międzywojennym, który ukazał się w Dzienniku Polskim 13 listopada 2018 r. (artykuł w załączniku).

/fot. Archuwum Dziennika Polskiego/