Profesorowie UPJPII w nowowybranych władzach polskiego Towarzystwa Teologów Dogmatyków

06.10.2017 Komunikaty

Prezesem polskiego Towarzystwa Teologów Dogmatyków został wybrany o. prof. dr hab. Jarosław Kupczak OP, wiceprezesem - ks. dr hab. Robert Woźniak, prof. UPJPII, członkiem komisji rewizyjnej został ks. prof. dr hab. Jan Daniel Szczurek. Członkiem zarządu TTD jest także ks. dr hab. Janusz Królikowski, prof. UPJPII.

Tak wielki udział profesorów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie,  w kierowaniu jednym z najważniejszych stowarzyszeń teologicznych w Polsce miał miejsce ok. 20 lat temu. Tym większa więc radość i satysfakcja z docenienia profesorów Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie, którzy w tak zacnym i licznym gronie prowadzić będą obecnie TTD.

Wyboru władz TTD dokonano podczas dorocznego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Teologów Dogmatyków, który odbył się we wrześniu br. w Lublinie, a poświęcony został tematowi: Osoba ludzka - rzeczywistość czy użyteczna metafora? Teologia w dyskursie z naukami. Tegoroczne wydarzenie wpisało sie w obchody 100. rocznicy powstania Katolickiergo Uniwersytetu Lubelskiego.

Następny zjazd polskiego Towarzystwa Teologów Dogmatyków odbędzie się w połowie września 2018 roku w Krakowie i poświęcony zostanie tematowi metody teologii dogmatycznej.