Przedświąteczne spotkanie-galeria zdjęć 2018

28.03.2018 Komunikaty

Święta tuż, tuż, nie mogło więc obyć się bez tradycyjnego przedświątecznego spotkania, które nie dość, że zapach i smak świąt przybliża, to jest też wspaniałą sposobnością do podzielenia się nie tylko jajeczkiem, ale i dobrym słowem, które przy wspólnym świątecznym stole zawsze ma wyjątkową moc.

W mury uczelni przy ul. Bernardyńskiej 3 przybyli pracownicy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, reprezentacja studentów, doktorantów oraz emerytowani pracownicy UPJPII. Licznie zgromadzonych powitał rektor uniwersytetu, ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, który do błogosławieństwa i poświęcenia przygotowanych na świąteczny stół pokarmów dołączył słowa wielkiegio patrona uczelni Ojca Świętego Jana Pawła II:

„Ludzkości, która czasami wydaje się zagubiona i opanowana przez moce zła, egoizm i lęk, zmartwychwstały Pan ofiarowuje w darze swą przebaczającą miłość, która daje pojednanie i na nowo otwiera serce na nadzieję. Miłość ta nawraca serca i obdarza pokojem. Jak bardzo świat potrzebuje zrozumienia i przyjęcia Bożego miłosierdzia!” - Słowa te napisał papież w ostatnim przed śmiercią rozważaniu na modlitwę południową "Regina Caeli" na niedzielę 3 kwietnia 2005 roku. Nie dane było mu już jednak ich wygłosić. Niechaj te, jedne z ostatnich słów Świętego Jana Pawła II, staną się dla nas drogowskazem nie tylko na najbliższy świąteczny czas.