Przedświąteczne spotkanie pracowników UPJPII 27 III 2023

29.03.2023 Komunikaty

przedswiateczne_spotkanie_pracownikow_upjpii_27_iii_2023-1280.jpg

Po Mszy św. przy ul. Bernardyńskiej 3, podczas której nastąpiło wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do uniwersyteckiej kaplicy, uczestnicy uroczystości przeszli do auli, by podczas tradycyjnego przedświątecznego spotkania, tzw. „jajeczka”, złożyć sobie wielkanocne życzenia.

Rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Robert Tyrała pobłogosławił przygotowane pokarmy i złożył wszystkim świąteczne życzenia: „Czas Wielkiej Nocy to czas niezwykły, szczególny, to czas, który dla nas jest powrotem do źródeł – mówił rektor  – Tak jak w Bożym Narodzeniu czciliśmy wcielenie Syna Bożego i bez tego faktu wszystko inne nie miałoby sensu, to uroczystość Zmartwychwstanie Pańskiego, którą będziemy przeżywać upewnia nas i daje sens naszej wierze, naszej nadziei i naszej codziennej miłości. To nie jest wszystko takie proste, bo w słowach wszystko jest łatwiejsze, ale wierzyć w zmartwychwstanie Pana Jezusa, tzn. wierzyć w to, że wszystko ma głęboki sens, że to co przeżywamy każdego dnia, nasze różne problemy, ma sens kiedy odnajdujemy to wszystko właśnie w zmartwychwstaniu. Jeśli cokolwiek dzieje się na tym uniwersytecie, dzieje się dlatego, że my ludzie wierzący idziemy za Zmartwychwstałym i od niego to wszystko czerpiemy (…)”.

Do złożonych świątecznych życzeń rektor UPJPII dołączył także podziękowania: „Ta wspólnota chrześcijańska, której na imię Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie jest mocna dzięki Wam, dzięki Waszej pracy, dzięki Waszym studiom, Waszej mądrości. Jest to okazja, by podziękować wszystkim pracownikom naukowym, biblioteki i administracji, studentom, doktorantom za to, że jesteśmy wspólnotą i jedną rodziną”. Kończąc wystąpienie rektor zapewnił o modlitwie za wspólnotę UPJPII podczas Wigilii Paschalnej w bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie. „Będę tam o Was wszystkich pamiętał” – zakończył.