Rebecca Kiessling – amerykańska prawniczka i działaczka pro-life spotkała się ze studentami na UPJPII 15 III 2017

16.03.2017 Konferencje, sesje

Rebecca Kiessling, amerykańska prawniczka walczy z przyzwalaniem na aborcję ofiarom gwałtu opowiadając historię własnego życia, które poczęte zostało właśnie w taki sposób. Dzieliła się opowieścią o swojej mamie, która przeżywszy potworną traumę, pozbawiona jakiejkolwiek pomocy, chciała usunąć ciążę i jedynie na skutek prawa zakazującego wówczas w stanie Michigan aborcji, tego nie dokonała. Rebecca Kiessling została adoptowana przez rodzinę żydowską, biologiczna matka ją porzuciła. Dziś Rebecca Kiessling daje świadectwo historią swojego życia i bardzo rzeczowo przekonuje o konieczności chronienia ofiary gwałtu przed aborcją.  Jak powiedziała, ktoś kiedyś ochronił jej życie, teraz ona walczy o każde poczęte dziecko...Możemy się spierać w wielu kwestiach, mówiła, ale w moim przypadku problem aborcji ma ludzką twarz.

Opowieść i rozmowa, która po niej nastąpiła trwały ponad 2 godziny. Na spotkanie w murach UPJPII przybyli tłumnie, głównie młodzi ludzie, tak że musiano udostępnić również inne pomieszczenia budynku, by większa ilość osób mogła wysłuchać wykładu, niemniej wszystkich chętnych trudno było pomieścić. Już sam ten fakt najlepiej świadczy o tym, jak potrzebne są takie spotkania, do których nie doszło na innych uczelniach, mimo iż były zaplanowane.

A że uniwersytety powinny być przestrzenią, w której toczą się dyskusje poruszające najbardziej gorące tematy wspólczesnego świata, pozostaje nam cieszyć się, że takie spotkanie odbyło się bez przeszkód w murach naszej uczelni.

foto: ks. Piotr Studnicki

Relacja z wydarzenia w TVP3 Kraków, Kronika, 15 marca 2017 r., godz. 21.45