"Rok liturgiczny i kalendarze liturgiczne w tradycji wschodniej” – konferencja w Preszowie 27 IV 2017

05.04.2017 Konferencje, sesje

Instytut Liturgiczny Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na współorganizowaną przez siebie  konferencję "Rok liturgiczny i kalendarze liturgiczne w tradycji wschodniej", która odbędzie się w Preszowie.

Konferencję zorganizowano w związku z 100. rocznicą przejścia Kościoła greckokatolickiego na Słowacji na kalendarz gregoriański.

Głównym organizatorem jest Greckokatolicki Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Preszowie.

W konferencji wezmą udział i wygłoszą referaty (w jęz. polskim) pracownicy naukowi UPJPII: ks.dr hab. Przemysław Nowakowski CM oraz ks. dr hab. Janusz Mieczkowski.

Szczegóły w załącznikach: