"Spółdzielnia Socjalna Równość" laureatką LODOŁAMACZY 2017

03.10.2017 Komunikaty

Kapituła Konkursu LODOŁAMACZE 2017 przyznała I nagrodę w kategorii Zdrowa Firma Spółdzielni Socjalnej Równość, działającej na terenie naszej uczelni przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie.

Spółdzielnia Socjalna Równość jest firmą cateringową działającą pod skrzydłami Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Obok usług cateringowych prowadzi na terenie uniwersytetu bufet „Wawelskie bistro” oraz kawiarnię „Film Caffe”. Serwuje dania obiadowe oraz kawę smaczną, a i przyjazną dla studenckich kieszeni. Uczestniczy każdorazowo we współorganizowaniu, od strony gastronomicznej, spotkań okazjonalnych i uroczystości odbywających się w naszej uczelni. Zatrudnia ok. 20 osób, w tym osoby niepełnosprawne.

Po zwycięstwie w konkursie regionalnym Spółdzielnia Socjalna Równość zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim finale LODOŁAMACZE 2017.

Przypomnijmy – Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym. Udowadniają, że niepełnosprawność nie staje na przeszkodzie bycia doskonałym pracownikiem, a człowiek nią dotknięty może w równym stopniu przyczyniać się do sukcesów firmy.

To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt być wybranym przez Kapitułę Etapu Ogólnopolskiego jako zwycięzca Kategorii Zdrowa Firma w XII Konkursie Lodołamacze 2017.

Stworzyliśmy Firmę, podmiot Ekonomii Społecznej, która nie tylko jest miejscem pracy dla osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i specjalistów - są jej Współwłaścicielami, równocześnie zatrudniając kolejnych Pracowników - nie tylko niepełnosprawnych. To nagroda za dobre relacje, za współpracę w Zespole, za wzajemne wsparcie, za normalność.

Duma, która nas rozpiera - równocześnie skłania do jeszcze większej pracy i odpowiedzialności za przyszłość dzieła jakim jest Spółdzielnia.

Ogromne wyrazy wdzięczności i podziękowań kierujemy do Osób i Instytucji, które są obecne na naszej drodze w sposób nieprzerwany od 2013 roku.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II może być szczególnie dumny, gdyż od początku stworzył nam warunki do powołania i rozwoju Spółdzielni.

Za wsparcie Spółdzielni został wyróżniony w 2014 roku w Konkursie Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej w kategorii Firma wspierająca rozwój Podmiotów Ekonomii Społecznej.

Dzisiaj możemy zaryzykować stwierdzenie, że jesteśmy jedynym takim modelem współpracy w Polsce: Przedsiębiorstwo Społeczne w Uczelni Wyższej - w UPJP II.

W imieniu Naszego Zespołu serdecznie dziękuję za życzliwość, wsparcie i dobro, które nas spotyka.

Teresa Misina

Kierownictwu i wszystkim pracownikom Spółdzielni Socjalnej Równość wspólnota akademicka UPJP2 składa najserdeczniejsze gratulacje.