Spotkania z duszą - "Ludzkie oblicze mediów: ideał czy konieczność?" 11 III 2020

24.02.2020 Konferencje, sesje

"Ludzkie oblicze mediów: ideał czy konieczność?" z cyklu Spotkania z duszą

11 marca 2020, godz. 17.00 Księgarnia św. Stanisława

Ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII oraz dr Klaudia Cymanow-Sosin podczas kolejnego spotkania z serii Spotkania z duszą poruszą tematykę etyki mediów, kształtowania ich przez ludzi oraz ich „ludzkiej twarzy”. Spotkanie „Ludzkie oblicze mediów: ideał czy konieczność?” poprowadzi dziennikarz krakowskiego „Gościa Niedzielnego” – Miłosz Kluba.

Ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII – dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Specjalizuje się w filozofii mediów i komunikacji, teorii dziennikarstwa, filozofii kultury, aksjologii komunikowania. Autor kilkudziesięciu artykułów oraz książek z obszaru filozofii nauki, mediów, teorii mediów i etyki mediów. Teolog, filozof, medioznawca, redaktor. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, przewodniczący Sekcji "Aksjologii Komunikowania" PTKS, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Dr Klaudia Cymanow-Sosin - zastępca dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, specjalista w media relations, komunikacji wizerunkowej i public relations. Wydawca, współautorka programów telewizyjnych i radiowych, doradca ds. mediów, autorka książek, (m.in. „Metafory we współczesnej reklamie”), publikacji naukowych i publicystycznych, wiceprzewodnicząca rady programowej Radia Kraków, członek Komisji Medioznawczej PAU.

Spotkanie rozpocznie się 11 marca o godzinie 17 w Księgarni!

SPOTKANIA Z DUSZĄ

Cykl comiesięcznych konferencji dla dorosłych da czytelnikom szansę poznania cenionych autorów – teologów, rekolekcjonistów i publicystów – oraz wzięcia udziału w debatach na aktualne tematy z życia Kościoła.
W planie wieczornych spotkań w księgarni: krótki przegląd nowości i zapowiedzi wydawnictw katolickich, konferencja z zaproszonym gościem w formie wywiadu oraz pytania uczestników.
Na spotkania w odnowionym wnętrzu księgarni zapraszają organizatorzy: Księgarnia św. Stanisława i agencja kreatywna TBC Project.