Spotkanie opłatkowe pracowników UPJPII 21 XII 2023

28.12.2023 Komunikaty

spotkanie_oplatkowe_pracownikow_upjpii_21_xii_2023-1280.jpg

Na spotkanie opłatkowe przy ul. Bernardyńskiej 3 przybyli pracownicy naukowi, administracji i biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, by przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia.

„Mamy nadzieję, bo Bóg rodzi się człowiekiem i schodzi na ziemię po to, aby okazać do końca miłość każdej i każdemu z nas” – mówił rektor UPJPII ks. prof. Robert Tyrała. „W tym szczególnym momencie przywołujemy słowa naszego patrona Jana Pawła II, wypowiedziane podczas audiencji generalnej w Watykanie 20 października 1982 r., które zapisaliśmy na kartkach świątecznych, aby przypomnieć postać człowieka, który dla środowiska akademickiego w Krakowie, ale nie tylko, jest niezwykle ważny. Mówił, że przy relikwiach św. Jana Kantego, w akademickim kościele Świętej Anny w Krakowie, od pokoleń skupia się życie uniwersyteckie. Wiedza i mądrość szukają przymierza ze świętością”.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że wiedza i mądrość staną się zaletami ludzkiego ducha, tylko jeśli człowiek będzie otwarty na Bożą prawdę. „Życzę mocy pokoju płynącego z Bożej prawdy o miłości, życzę pokoju serca i miłości, która przekracza wszelkie ciemności tego świata”.

Spotkanie opłatkowe Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II (diecezja.pl)