Spotkanie władz UPJPII z dr Martą Woźniak, laureatką Konkursu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej 22 XI 2023

23.11.2023 Komunikaty

spotkanie_wladz_upjpii_z_marta_wozniak_22_xi_2023-1280.jpg

22 listopada 2023 r. rektor UPJPII ks. prof. Robert Tyrała i prorektor UPJPII dr hab. Antoni Świerczek, prof. UPJPII spotkali się w siedzibie rektoratu uczelni z dr Martą Woźniak, laureatką Konkursu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, promotorem pomocniczym jej pracy doktorskiej ks. dr. Dariuszem Rasiem i dziekanem Wydziału Nauk Społecznych ks. dr. hab. Sławomirem Soczyńskim. Władze UPJPII pragnęły bowiem osobiście pogratulować wkładu pracy i jej efektu w postaci uzyskania najlepszej oceny w konkursie z obszaru nauk o komunikacji społecznej.

Dr Marta Woźniak, pracownik Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie została laureatką edycji 2022 Konkursu DOKTORAT na najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk o komunikacji społecznej i mediach organizowanego przez Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej. Nagrodzona została jej praca pt. Świat wartości w krakowskiej prasie katolickiej – „Dzwon Niedzielny” (1925–1939). Promotorem był śp. ks. prof. Michał Drożdż, a promotorem pomocniczym ks. dr Dariusz Raś.

Konkurs DOKTORAT jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej corocznie od 15 lat. „Przyświecają mu dwa podstawowe cele. Po pierwsze, promocja i wsparcie młodych badaczy, przez nagłośnienie i nagradzanie prac doktorskich omawiających w sposób oryginalny ważne zagadnienia naukowe, wykorzystujących w badaniach nowatorskie podejścia metodologiczne oraz charakteryzujących się pogłębioną refleksją komunikologiczną i medioznawczą. Po drugie, konkurs ma stanowić platformę aktywizacji i integracji środowiska naukowego zajmującego się problematyką komunikacji społecznej, mediów i dziennikarstwa” – piszą organizatorzy na stronie Konkurs DOKTORAT.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 27 października 2023 r. podczas konferencji naukowej organizowanej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Laureatce cała wspólnota akademicka UPJPII serdecznie gratuluje sukcesu, życząc powodzenia w dalszej pracy naukowej.