Spotkanie z Anną Dymną z cyklu "Ich Areopag wiary" 8 III 2016

01.02.2016 Komunikaty

W krakowskim seminarium po świąteczno-zimowej przerwie odbędzie się kolejne spotkanie ze znanym człowiekiem w ramach cyklu Ich Areopag Wiary, dotyczące świadectwa życia wiarą. Gościem pierwszego Areopagu w 2016 roku będzie Anna Dymna.

Nasz gość jest jedną z najbardziej cenionych i znanych polskich aktorek, od początku kariery artystycznej związaną z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego. Ma w dorobku ponad dwieście pięćdziesiąt ról teatralnych i filmowych. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród.

Anna Dymna jest zaangażowana w społeczne działania na rzecz ludzi potrzebujących. W 2003 roku założyła swoją fundację „Mimo Wszystko”, która w ciągu dwunastu lat istnienia wsparła leczenie, rehabilitację i edukację ponad dwudziestu dwóch tysięcy osób chorych i niepełnosprawnych. Główną ideą przyświecającą codziennej pracy fundacji Anny Dymnej jest wyrównywanie szans pomiędzy ludźmi niepełno- i pełnosprawnymi, a co za tym idzie – usuwanie barier mentalnych, które oddzielają ich dwa pozornie odrębne światy. Poprzez swoją szeroką działalność Anna Dymna stara się wskazywać na fakt, że osoba chora, niewidoma, sparaliżowana, poruszająca się o kulach bądź na wózku inwalidzkim jest pełnoprawną ludzką istotą, posiadającą podobne talenty i pragnienia jak człowiek w pełni zdrowia i sił.

Anna Dymna odpowie na pytania organizatorów 8 marca 2016 r. Początek spotkania o 19.15.

Spotkania z serii Ich Areopag Wiary, poświęcone doświadczeniu dzielenia się wiarą przez zapraszanych gości, są organizowane przez kleryków seminarium krakowskiego przy współpracy ze studentami Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Klerycką inicjatywę wspiera Fundacja Świętej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Zapraszamy:

wtorek, 8 marca 2016, godz. 19.15

Wyższe Semainrium Duchowne Archidecezji Krakowskiej, ul. Podzamcze 8.