Spotkanie z Krzysztofem Ziemcem 10 I 2013

15.05.2014 Komunikaty

Spotkanie z Krzysztofem Ziemcem w ramach cyklu Ich Areopag wiary

Krzysztof Ziemiec, znany polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, obecnie związany z TVP1, będzie gościem kolejnego spotkania w ramach projektu Ich Areopag wiary. Rozmowa o Bogu i świadectwie wiary odbędzie się 10 stycznia 2013 r. o godz. 16.00 w auli seminarium krakowskiego przy ul. Podzamcze 8.

Spotkanie poprowadzą kleryk i świecki student. Pytania Krzysztofowi Ziemcowi będą mogli zadać również internauci (za pośrednictwem twittera (twitter.com/IchAreopagWiary) i strony projektu na facebook.com) oraz publiczność.

Przed spotkaniem będzie można zakupić książkę w formie wywiadu-rzeki Wszystko jest po coś, w której Mira Suchodolska rozmawia z Krzysztofem Ziemcem o jego życiu, tragicznym pożarze, który zmienił wszystko i nadziei, która nigdy nie zniknęła.

Więcej na www.seminarium-krakow.pl

Projekt Ich Areopag wiary jest organizowany przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej oraz Fundację im. św. Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Projekt Ich Areopag wiary jest odpowiedzią studentów naszej uczelni na wyzwanie zawarte w słowach Benedykta XVI: „Współczesny świat potrzebuje dziś szczególnie wiarygodnego świadectwa” (List Apostolski Porta Fidei 15). Projekt nawiązuje do idei Areopagu – miejsca spotkania w celu otwartej dla wszystkich dyskusji. W jego ramach zaplanowany jest cykl odbywających się raz w miesiącu spotkań z znanymi osobami (m.in. dziennikarzami, aktorami, sportowcami, działaczami), które przyznają się do katolicyzmu. Ich celem jest rozmowa z zaproszonymi gośćmi na temat ich świadczenia o wierze w środowiskach, w których pracują, a także zadawanie im pytań przesłanych przez internautów.

Ich Areopag wiary doskonale wpisuje się w obchody Roku Wiary i tworzy okazję do dyskusji z popularnymi osobami na ważne tematy, sprawiające problemy zwłaszcza młodym ludziom.

Projekt Ich Areopag wiary obejmuje cykl spotkań i rozmów o wierze i jej świadectwach ze świeckimi katolikami (aktorami, dziennikarzami, sportowcami, politykami).

Patroni medialni:
TVP Kraków, Radio Plus, Radio Bonus, „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Niedziela”, deon.pl, wiara.pl

Patroni honorowi:
JE kard. Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski
ks. dr hab. Władysław Zuziak, prof. UPJPII – rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

plakat_spotkania.pdf 535.74KB [ .pdf ]