Spotkanie zespołu projektowego Artificial Intelligence for Studies and Support in Higher Education (AISS), Kowno 23–24 V 2024

04.06.2024 Komunikaty

aiss_meeting_kowno_2024-1280.jpg

23–24 maja 2024 r. w Kownie na Litwie odbyło się drugie międzynarodowe spotkanie zespołu projektowego Artificial Intelligence for Studies and Support in Higher Education (AISS). Podczas dwudniowego spotkania zostały omówione najważniejsze etapy projektu i zrealizowane cele. Zespół Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie był liderem pierwszego półrocza projektu i zarazem koordynował pracę nad pierwszym rezultatem intelektualnym: kompendium wiedzy dotyczącym wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji wyższej. Opracowane kompendium zostało zaprezentowane naukowcom z Uniwersytetu Technicznego w Kownie, podczas zorganizowanego przez gospodarzy spotkania informacyjnego. Koordynatorem projektu z ramienia naszego uniwersytetu jest prof. Bożena Majerek.

AISS Project