Start-up z UPJPII podbija rynek internetowy

13.01.2016 Komunikaty

Kończą studia, później nie zawsze udaje się znaleźć pracę w swoim zawodzie, walka o każdy grosz, nie zapłacone rachunki i strach o następny dzień… Tak często wyobrażamy sobie koniec nauki uniwersyteckiej i wejście w dorosłe życie. Jednak wcale przyszłość studentów nie musi wyglądać pesymistycznie. Wystarczy odrobina dobrej woli i chęci.

Portal Prawos.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę, nauczyć się nowych rzeczy i wykazują chęci do współpracy. Jesteśmy portalem, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w drodze do sukcesu. Żyjemy w erze start-upów. Co chwile możemy usłyszeć, o tym, że na polskim rynku pojawia się startup, który zrewolucjonizuje świat. Tutaj warto zadać pytanie czym tak naprawdę jest start-up? Otóż jest to model działania firmy lub organizacji stworzonej w celu znalezienia metod biznesowych, które w przyszłości mogłyby zagwarantować jej ewolucje. Zazwyczaj używa się tego pojęcia do przedsięwzięć, które znajdują się w fazie „pomysłu” lub pierwszej fazie jego realizacji i szukają nie tylko funduszy oraz klientów, ale przede wszystkim osób zmotywowanych, aby stworzyć coś wspólnie.

Rewolucjonizujemy poszukiwanie pomocy prawnej w Internecie.

Pod mottem „Szukaj i znajdź pomoc prawną” powstała innowacyjna platforma do poszukiwania pomocy prawnej Prawos.pl (www.prawos.pl) stworzona przez młodych i ambitnych studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prawos.pl wyróżnia się na polskim rynku poprzez niezwykłą łatwość w obsłudze, dopasowanie do urządzeń mobilnych typu tablet i smartfon oraz daje możliwość bezpłatnego poszukiwania profesjonalnych kancelarii i kontaktu z nimi.

Współczesne społeczeństwo pragnie nawiązywać kontakt bez zbędnego dystansu i oficjalnej formy. Ten trend chcemy wnieść do branży prawnej w której dystans pomiędzy klientem a prawnikiem jest bardzo duży.

Nie interesuje nas pokazywanie jedynie danych teleadresowych prawników, lecz pokazanie kancelarii z innej strony, dzięki fotografii prawnika i indywidualnemu profilowi, co automatycznie przełamuje dystans i budzi sympatię. Jeden z naszych partnerów nazwał nawet portal prawos.pl słowami „stworzyliście taki Facebook dla prawników”.

Start-up z ogromnym potencjałem

Poprzez bardzo ciężką pracę, zarwane noce i przepracowane weekendy w ostatnich miesiącach startup Prawos.pl pozyskał ponad 1700 prawników do współpracy z całej Polski. Każdego tygodnia na portalu rejestruje się ponad 200 nowych kancelarii co sprawia, że portal stał się najbogatszą w informacje platformą do poszukiwania pomocy prawnej w Polsce. Startujący portal z każdym dniem zyskuje nowych użytkowników poszukujących pomocy prawnej i aktualnie został odwiedzony ponad 60 tysięcy razy.

Portal bez barier

Określamy się mianem portalu bez barier. Staramy się także wychodzić naprzeciw oczekiwaniom osób niepełnosprawnych. Aby z łatwością osoby mające problem z poruszaniem mogły znaleźć pomoc prawną, wprowadziliśmy specjalne oznakowanie, które widoczne jest na profilach. Stawiamy sobie za cel najwyższy standard świadczonej informacji, chcąc tym samym zainspirować inne portale do podobnych działań.

Pomocna dłoń Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Siedziba naszego startupu mieści się w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Możemy korzystać z przestrzeni uniwersyteckiej, gdzie mamy swobodny dostęp do Internetu, sprzęt, a także swoje własne miejsce pracy. Uczelnia zapewniła nam również bardzo dobre zaplecze techniczne. Mamy do dyspozycji studio nagrań, a także studio telewizyjne, z których możemy korzystać, co rozszerza nasze horyzonty działania. Na bardzo dobrze wyposażonej sali konferencyjnej przedstawiamy swoje prezentacje, dyskutujemy o nowych pomysłach oraz omawiamy naszą strategie rozwoju. Uniwersytet Papieski daje oparcie młodym ludziom, którzy pragną się rozwijać i dążą do wyznaczonych sobie celów, stara się wspierać kreatywność i pomysły swoich studentów, w końcu to właśnie my jesteśmy przyszłością tego kraju. Dla firmy, która dopiero się rozwija i zdobywa swoje pierwsze doświadczenia taka pomoc jest bardzo ważna i pozwala nam w pełni rozwinąć skrzydła i wejść w profesjonalny świat biznesu.

Od studenta do biznesmena

Nasz portal tworzą studenci dziennikarstwa i prawa, a także zespół specjalistów od marketingu. Jako młodzi ludzie budując naszą firmę w środowisku akademickim płynnie przechodzimy z życia studenckiego w dorosłość, w pełni gotowi do dalszej pracy. Doskonale wiemy o tym, jak ważne jest zdobywanie doświadczenia zawodowego podczas studiów, aby łatwiej było się później odnaleźć w wirze korporacyjnego wyścigu. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie nowych miejsc pracy, dlatego właśnie staramy się nawiązywać współpracę z nowymi osobami. Nasz zespół stworzył ten portal od podstaw, uczy się na bieżąco, jak wykorzystać zdobytą na studiach wiedzę w praktyce. Pragniemy pokazać, że jesteśmy otwarci na nawiązywanie nowych kontaktów i podejmowanie współdziałania. Dla nas jest to krok naprzód, a dla was może okazać się możliwością zdobycia cennego doświadczenia, przydatnego w późniejszym, już dorosłym życiu.

Dzięki innowacyjnemu pomysłowi, chcemy udowodnić, że poszukiwanie pomocy prawnej, wcale nie musi wiązać się ze stresem i trudnościami. Kierujemy się zasadą 3 kliknięć, bo jako zapracowane społeczeństwo musimy w łatwy i szybki sposób za pomocą maksymalnie 3 kliknięć myszy dotrzeć do rzetelnych informacji i odnaleźć rozwiązanie dla naszych problemów prawnych.

Poznaj nas: www.prawos.pl