Staże dla studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

12.10.2018 Komunikaty

INFORMACJE O PROJEKCIE:

Projekt „Staże dla studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II”, nr POWR.03.01.00-S129/17, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, numer i nazwa Osi priorytetowej: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, numer i nazwa Działania: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie nr: POWR.03.01.00-S129/17-00, z dnia 03.11.2017r.

Po ukończeniu stażu student otrzymuje zaświadczenie ukończenia stażu.

Okres realizacji programu:  10.2017- 30.09.2019

Wartość projektu : 974 719,50

Cel projektu: Podniesienie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. (wzmocnienie praktycznych umiejętności zawodowych, nabycie doświadczenia zawodowego oraz wzrost kompetencji zawodowych i interpersonalnych studentów kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II).

Gdzie odbywają się staże ? W Polsce i zagranicą: Włochy, Grecja, Francja, Hiszpania Irlandia, Wielka Brytania, Watykan.

Kto może uczestniczyć w stażu? Staże skierowane są do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia.

Ile jest miejsc ?   65

Kryteria rekrutacji:

1. Aktywny status Studenta
  2. Zaliczone wszystkie przedmioty ujęte w planach studiów w terminie regulaminowym.
  3. Kompletne dokumenty rekrutacyjne wraz z deklaracją uczestnictwa
  4. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  5. Oświadczenie/Zaświadczenie o spełnianiu kryteriów dostępu.

Kryteria w przypadku większej liczby chętnych:

1. Nieuczestniczenie w innych stażach - 2pkt
  2. Pozostawanie bez pracy - 2pkt
  3. Wysokość średniej z poprzedniego roku akademickiego pow.4 - 1pkt
  4. Kolejność zgłoszeń

Rekrutacja będzie prowadzona zgodnie z zasadą równych szans i będzie prowadzona bez ograniczeń dla osób z niepełnosprawnością.

SPOSÓB ODBYWANIA SIĘ STAŻY:

• Wymiar czasowy stażu to 360 h (min. 20 h/tygodniowo) ( max 40 tygodniowo).

Wynagrodzenie:

• Wynagrodzenie stażowe w Polsce : 7966,80 zł brutto brutto (za całość stażu)
  • Stypendium stażowe na staż zagraniczny : 9999,00
  • Dodatkowe – dla uczestników kwalifikujących się do otrzymania refundacji:

zapewnienie kosztów zakwaterowania wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zwrotów kosztów zakwaterowania i dojazdu znajdują się we wzorze trójstronnej umowy o organizację stażu, który dostępny jest w Biurze Projektu - Grodzka 40.

Zakres przedmiotowy stażu jest bezpośrednio związany z efektami kształcenia na kierunku studiów  i zapewni praktyczne ich wykorzystanie w toku zadań wykonywanych na stażu.

Pracodawcy przyjmujący na staż:

Staże będą odbywać się u pracodawców stwarzających jak największe szanse uzyskania praktycznych umiejętności zawodowych oraz dalszego zatrudnienia stażystów. Wśród pracodawców przyjmujących na staż są.:

• Telewizja Polska w Warszawie
  • Telewizja Polska oddz. w Krakowie
  • Radio Kraków
  • Multimedia Sp. z o.o. - RMF Max
  • Smart Technology Group
  • Runmageddon
  • Grupa Interia.pl
  • Urząd Miasta Zakopane
  • Teatr Stary
  • Apartments Profesional Sp. z o.o.

Francja

• iFrancja - portal polonijny