Studenci UPJPII laureatami najwyższych nagród w konkursie filmowym "Moje ŚDM"!

09.01.2017 Komunikaty

Jury nagrodziło trzy filmy:

Główna nagroda, wyjazd na Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie, trafiła do Jakuba Stoszka, studenta dziennikarstwa i komunikacji społecznej UPJPII, którego praca została nagrodzona m.in. za umiejętne uchwycenie emocji i przeżyć pielgrzymów, uczestniczących w spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

Drugie miejsce zajął Łukasz Krasny, rownież student dziennikarstwa i komunikacji społecznej UPJPII, którego jury doceniło m.in. za wysoką jakość przekazu i dostosowanie formy do treści. Będzie miał możliwość zrealizowania reportażu na antenie TVP 3 Kraków.

Trzecie miejsce przypadło Justynie Rogalskiej, której film nagrodzono m.in. za spójność przekazu i troskę o wartości. Otrzyma aparat fotograficzny Nikon COOLPIX.

LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Adresatami konkursu byli uczestnicy Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, którzy obok przeżyć duchowych zapragnęli niepowtarzalny klimat tamtych chwil zatrzymać w filmowych kadrach. Nadesłano ponad 130 prac, niezwykle zróżnicowanych w formach i sposobie ujęcia tematu.

Konkurs zorganizowany został przez Archidiecezję Krakowską przy współpracy z wojewodą małopolskim, TVP 3 Kraków, pod patronatem premier Beaty Szydło i metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. Partnerem konkursu był Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Celem - zaprezentowanie autorskich materiałów filmowych, dokumentujących wydarzenia z tygodnia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w dniach 25 – 31 lipca 2016 roku.

Wszystkie nadesłane wideo można oglądać na stronie: