„Student dla Seniora” - telefon wsparcia dla osób starszych

14.12.2020 Komunikaty

„Student dla Seniora”  - telefon wsparcia dla osób starszych

Członkowie Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej UPJPII od 14 grudnia uruchamiają dyżur telefoniczny, który jest adresowany szczególnie do osób starszych, samotnych, zagubionych w sytuacji pandemii oraz potrzebujących wsparcia emocjonalnego.

Od poniedziałku do piątku*, w godzinach od 15.00 do 17.00, pod numerem 519 323 359 po drugiej stronie słuchawki będzie czekała osoba przyjazna i życzliwa - student, z którym można porozmawiać. Czasami zwykła serdeczna rozmowa potrafi sprawić ulgę, przynieść radość, szczególnie w czasie pandemii, gdy osoby starsze, samotne czują się jeszcze bardziej odizolowane, niepewne i zaniepokojone sytuacją, w której się znajdują. Szczególnie też boleśnie odczuwa się samotność, gdy zbliżają się święta, a wtedy warto porozmawiać z "przyjazną duszą".

Jesteśmy po to, aby usłyszeć to, co niesłyszalne!

Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej UPJPII

*Przerwa świąteczna od 24.12 – 27.12. 2020 oraz 01.01.2021 r.

Telefon działa do 31.01.2021