Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla dr. Piotra Pajora z WHiDK 1 VII 2022

Z radością informujemy, że pracownik Katedry Historii Sztuki Starożytnej i Średniowiecznej w Instytucie Historii Sztuki i Kultury dr Piotr Pajor otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców. Pan Doktor jest kierownikiem kierunku Historia sztuki na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego. Serdecznie gratulujemy!

W terminie od 1 do 31 grudnia 2021 r. rektorzy uczelni oraz dyrektorzy instytutów PAN, instytutów badawczych oraz instytutów międzynarodowych przedstawili Ministrowi Edukacji i Nauki 1719 wniosków o przyznanie stypendium dla wybitnych młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej.

Ocena merytoryczna wniosków została dokonana przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców, w skład którego weszli eksperci reprezentujący wszystkie 47 dyscyplin naukowych i artystycznych.

Spośród wniosków osób spełniających warunki otrzymania stypendium – Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 215 młodym naukowcom.

Informacja za: Ministerstwo Edukacji i Nauki