Szkolenie dla studentów "Uzależnienia behawioralne - profilaktyka, diagnoza, terapia"

27.07.2015 Komunikaty

Stowarzyszenie Dobrej Nadziei rozpoczyna rekrutację do projektu Uzależnienia behawioralne – profilaktyka, diagnoza, terapia. Szkolenia dla studentów krakowskich uczelni wyższych - edycja 2015-2016 współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy studentów krakowskich szkół wyższych w zakresie profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych, w tym problemowego i patologicznego hazardu. W ramach projektu zorganizowanych zostanie 7 cykli szkoleń dla 7 grup uczestników (ok. 20 osób/grupa), po 32 godziny każdy, łącznie 192 godziny szkoleń.

Szkolenia składać się będą z 4 bloków tematycznych:
- Uzależnienia behawioralne (etiologia, mechanizmy uzależnienia, objawy, funkcjonowanie psychospołeczne, skutki),
- Rozpoznawanie i diagnoza uzależnień behawioralnych,
- Metody profilaktyki i terapii osób uzależnionych behawioralnie,
- Formy pomocy osobom uzależnionym behawioralnie.

Szkolenia skierowane są do studentów krakowskich uczelni, których studia mają zastosowanie w służbie zdrowia, takich jak: medycyna, pielęgniarstwo, psychologia, pedagogika, praca socjalna i in.

Szkolenie jest bezpłatne.

Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres sdn.projekt@gmail.com lub dostarczenie do Biura projektu: ul. Batorego 5, Kraków; w każdy piątek w godzinach 10-14. O przyjęciu na szkolenie będziemy informować na bieżąco.