Szkolenie „Dziedzictwo muzyki polskiej w otwartym dostępie” 20 IV 2023

11.04.2023 Oferty
Data: 20.04.2023
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków
Godzina: 09:00 - 12:15

dziedzictwo_muzyki_polskiej-1280.jpg

Instytut Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

zapraszają na szkolenie

„Dziedzictwo muzyki polskiej w otwartym dostępie”

To największy projekt skupiony na opracowaniu źródeł muzycznych. Realizowany był przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Proponowane szkolenie ma na celu zapoznanie z efektami projektu. Zaprezentowany zostanie portal, na którym udostępniono unikalne źródła muzyczne (w tym m.in. z Archiwum Krakowskiej Kapituły Katedralnej czy Archiwum Jasnogórskiego). Omówione zostaną metody opracowania w bazie RISM (Répertoire International des Sources Musicales, pol. Międzynarodowy Katalog Źródeł Muzycznych).

W drugiej części uczestnicy zostaną zapoznani z systemem cyfrowych transkrypcji, pozwalającym na wieloaspektowe wyszukiwanie źródeł muzycznych, a także ich wykorzystanie do analizy czy wykonań.

20 kwietnia 2023 r. (czwartek)
godz. 9:00–12:15

Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego