Testy językowe dla studentów I roku

06.07.2015 Komunikaty

Informacja wprowadzająca dla studentów:

- studiów I stopnia

- jednolitych studiów magisterskich

- studiów II stopnia (SUM)

1. Każdy student I - go roku, który ma w programie naukę języka (lektorat) i który potwierdzi fakt studiowania na UPJPII  ma obowiązek wykonania testów kwalifikujących go do odpowiednich grup językowych (najwcześniej dzień po ogłoszeniu przez sekretariat danego kierunku/specjalności list przyjętych).

W związku z tym powinien rozwiązać testy językowe, które dostępne będą w terminach od 15. 07. 2015 (od godz. 8.00) - do  28. 09. 2015 (do godz. 8.00) na stronie elearning.upjp2.edu.pl lub w Wirtualnym Dziekanacie po zalogowaniu się na konto w zakładce "Testy" (w menu po lewej stronie)

Studenci, którzy  potwierdzą  fakt studiowania po 29.09.2015 (rekrutacja wrześniowa) będą mieć możliwość rozwiązania testów od dnia 29.09.2015 do dnia  31.10.2015 r.

2. W przypadku logowania się bezpośrednio pod adresem elearning.upjp2.edu.pl login i hasło są takie same jak do Wirtualnego Dziekanatu.

3. Wybór języka (lub dwóch języków - niektóre kierunki lub specjalności), porządkuje TABELA. Obowiązującym jest wybór języka zgodny z tabelą. Tabela wyboru języków uwzględnia specyfikę danych kierunków i zgodna jest z programem danego kierunku lub specjalności oraz zaleceniami Władz poszczególnych Wydziałów.

4.  Z języków oferowanych przez Uczelnię j. angielski, j. niemiecki, j. francuski realizowane są jako kontynuacja ze szkoły średniej, natomiast z języka włoskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, a także z j. francuskiego i niemieckiego tworzone są grupy początkujące.

5. Test językowy składa się ze 100 pytań. Proszę wypełnić go w sposób uczciwy, nie zaznaczając przypadkowych odpowiedzi,  co pozwoli dostać się do grupy adekwatnej do realnego poziomu znajomości języka.

6.  Listy grup językowych roku I- go pojawią się najpóźniej dnia 30.09.2015 (środa) o godz. 10.00- na stronie internetowej rekrutacja.upjp2.edu.pl oraz na tablicy ogłoszeń MSJO, ul. Franciszkańska 1 (obok s. 014, na parterze). Studenci z III tury rekrutacyjnej zostaną po rozwiązaniu testów dopisani do utworzonych wcześniej grup i ostatecznie poszerzone wykazy grup ponownie pojawią się dnia 09.10.2015 (piątek- godz.10.00) na stronie internetowej rekrutacja.upjp2.edu.pl oraz na tablicy ogłoszeń MSJO, ul. Franciszkańska 1 (obok s. 014, na parterze).

7. Każdy student posiadający poświadczenie (certyfikat językowy, wpis do indeksu na innym kierunku lub specjalności, zaświadczenie na suplemencie wcześniej ukończonych, innych studiów) poziomu minimalnego B2 (studia I stopnia) lub B2 + (jednolite studia magisterskie- Wydział Teologiczny) oprócz studentów Dziennikarstwa i komunikacji Społecznej na studiach I stopnia (w zakresie pierwszego języka tzn. j. angielskiego, który jest dla nich  obligatoryjny do realizacji) i chcący  się uczyć innego języka, proszony jest o przedstawienie wyżej wymienionego poświadczenia Kierownikowi lub Z-cy Kierownika MSJO, ul. Franciszkańska 1, sala 014 C do dnia 30.09.2015  w terminach ich dyżurów wrześniowych. Poświadczenie  poziomu B2 lub B2+ nie zwalnia studenta z realizacji lektoratu. Student posiadający poświadczenie poziomu B2 lub B2+ będzie mógł jednak wybrać w takiej sytuacji realizację innego języka (w tym również języka od podstaw) lub kontynuować realizację języka, z którego posiada poświadczony poziom B2.  Wpisu do grupy początkującej dokona Kierownik bądź Zastępca Kierownika MSJO (na swoich dyżurach) ewentualnie Sekretariat MSJO (w godzinach urzędowania). W przypadku decyzji o kontynuacji student rozwiązuje test.

8. Każdy student zanim przystąpi do wypełnienia testów proszony jest o dokładne zapoznanie się z informacjami szerszymi na temat realizacji lektoratów na UPJPII:

-  Języki nowożytne - lektoraty - rok akademicki 2015/2016,

-  wykaz certyfikatów.

9. Uwaga!!! Klerycy roku pierwszego po raz pierwszy rozwiązują testy, w związku z czym obowiązuje ich wyżej przedstawiona procedura - szczegółowe informacje dla kleryków.