TRADITIO - nowo powstałe Koło Naukowe Myśli Personalistycznej Jana Pawła II w Krakowie

14.02.2020 Komunikaty

Koło Naukowe Myśli Personalistycznej Jana Pawła II w Krakowie TRADITIO, to organizacja naukowa przy Wydziale Teologicznym zrzeszająca doktorantów, studentów a także pracowników naukowych wszystkich wydziałów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Celem Koła jest aktywność naukowa oraz popularyzacja myśli personalistycznej w kontekście różnych dziedzin naukowych. Personalizm, jako system, którego podstawowym aksjomatem jest założenie o niewyczerpywalnej wartości godności każdej osoby ludzkiej, jest przedmiotem zainteresowań współczesnych kierunków filozoficznych przykładających szczególną wagę do pojęcia persony.
Szczególny nacisk zatem kładziemy na ścisłe rozwijanie i analizę pojęcia godności osoby w naukach teologicznych, społecznych, w filozofii oraz przy pomocy ścisłych metod matematyczno-fizycznych. Członkowie Koła dążą jednocześnie do wdrażania w życie (swoje i otoczenia) zasad personalizmu praktycznego - chcą kierować się zasadą imperatywu personalistycznego - czyli afirmacji godności każdej osoby.

Przewodniczący: mgr Adam Chrapusta
Kontakt: konferencja@traditio.pl