Trwa rekrutacja na nowy kierunek o profilu praktycznym: Muzyka kościelna

13.08.2021 Komunikaty

Rozpoczęliśmy rekrutację na nowy kierunek Muzyka kościelna o profilu praktycznym.

Nowością studiów jest możliwość indywidualnego wyboru przedmiotów specjalnościowych, wśród których znajdują się m.in.:

• śpiew gregoriański,
  • kompozycja liturgiczna,
  • dyrygentura chóralna,
  • improwizacja,

tak aby każdy student mógł skoncentrować się na tym aspekcie muzycznej animacji liturgicznej, który jest mu szczególnie bliski.

Ponadto nasi studenci będą mogli brać udział w licznych i zróżnicowanych praktykach zawodowych. Należą do nich: praktyki organowe, chóralne, a także praktyki ogólnomuzyczne i liturgiczne. Dopełnieniem praktyk będą wyjazdy studyjne, liczne możliwości koncertowania, nauka edytorstwa muzycznego i pracy z archiwaliami. Zajęcia praktyczne możliwe będą dzięki porozumieniom zawartym z krakowskimi kościołami, a także z licznymi instytucjami kultury. Wspólną liturgię przeżywać będziemy systematycznie w Opactwie Tynieckim.

Szeroka oferta studiowania i odbywania praktyk pozwala na dokonywanie indywidualnych wyborów ścieżki muzycznego rozwoju oraz stwarza możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami zajmującymi się na co dzień muzyką liturgiczną i posiadającymi znaczące doświadczenie w tej dziedzinie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rekrutacyjnej! Zapraszamy Cię również do obejrzenia prezentacji kierunku z tegorocznych Wirtualnych Dni Otwartych #UPJP2:

TERMINARZ REKRUACJI DLA KIERUNKU MUZYKA KOŚCIELNA
Rejestracja elektroniczna (kliknij w link poniżej)
Internetowa Rejestracja Kandydatów
13.08.2021 (godz. 9:00) – 13.09.2021 (godz. 12:00)
Ostateczny termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej lub przesłania potwierdzenia jej dokonania 13.092021 (do godz. 12:00)
Egzamin wstępny 17.09.2021 (godz. 9.00)
Ogłoszenie wyników w przedmiocie zakwalifikowania do przyjęcia na studia 21.09.2021 (do godz. 15:00)
Składanie dokumentów i dokonywanie wpisu na listę studentów przez kandydatów 22.09.2021 (od godz. 8:00) 23.09.2021 (do godz. 15:00)
Przekazanie Rektorowi przez przewodniczącego właściwej komisji rekrutacyjnej informacji o liczbie osób przyjętych 24.09.2021 (do godz. 9:00)
Podjęcie przez Rektora decyzji o uruchominiu lub nieuruchomieniu kształcenia 24.09.2021 (do godz. 15:00)