Trwa rekrutacja na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus +

19.02.2016 Komunikaty
Drodzy Studenci, Doktoranci, przyszli Absolwenci UPJPII!
Wykorzystajcie niepowtarzalną szansę, jaką stwarza program Erasmus+. Trwa rekrutacja na praktyki zagraniczne w roku akademickim  2015/2016 (staże zawodowe w zagranicznych instytucjach). Zgłoszenia do 15 maja.

Serdecznie zachęcamy Was do wyjazdu na praktyki – staże zawodowe w zagranicznych instytucjach w ramach programu Erasmus+.

Dzięki praktykom zagranicznych możesz:
- lepiej poznać język obcy;
- nauczyć się współpracować w międzynarodowej i wielokulturowej grupie;
- nauczyć się rozwiązywać nietypowe problemy i radzić sobie w niestandardowych sytuacjach;
- zdobyć wiele nowych doświadczeń, które pomogą Ci rozwinąć kompetencje interpersonalne i
społeczne,
- wzbogacić swoje CV, co zwiększy Twoje szanse na rynku pracy

Co zrobić, aby wyjechać?

Skontaktuj się z Centrum Naukowo-Badawczym i Współpracy Międzynarodowej UPJPII (erasmus@upjp2.edu.pl, 12 428 60 36)
Dysponujemy bazą instytucji, w których możesz podjąć praktykę
Czekamy na Wasze zgłoszenia!

„Wyjazd za granicę zawsze poszerza horyzonty. Pozwala zobaczyć jak na różne sprawy patrzą inni ludzie. Uczy dystansu do siebie i do spraw, które najpierw przerażają, ale ostatecznie wcale nie są takie groźne. Dlatego każdemu polecam wyjazd na Erasmusa, bo przecież do odważnych świat należy” (Iza, stypendystka Erasmusa w Irlandii).

„Wyjazd erasmusowy otwiera oczy na świat, pozwala przełamać bariery i strach.Dzięki wyjazdowi człowiek czuje się pewniejszy, silniejszy, zaczyna wierzyć, że poradzi sobie lepiej w życiu. Jest to program, z którego każdy student powinien skorzystać” (Bartosz, stypendysta Erasmusa w Niemczech).

„Wyjazd na Erasmusa to same korzyści. Najważniejsze to usamodzielnienie się, stawianie czoła nowym wyzwaniom. Młody człowiek uczy się współpracować z innymi ludźmi, bardzo różnymi, zróżnych kultur, krajów, środowisk. Jest to nieprawdopodobne doświadczenie” (Anna, stypendystka Erasmusa na Słowacji).