Trzeci cykl kształcenia z prawa kanonicznego na Wydziale Prawa Kanonicznego w celu uzyskania stopnia doktora 2024/25

18.07.2024 Rekrutacja

studia_trzeciego_cyklu_prawo_kanoniczne_2024-1280.jpg

Wydział Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie od roku akademickiego 2024/2025 proponuje możliwość uzyskania stopnia naukowego doktora prawa kanonicznego po odbyciu trzeciego cyklu kształcenia poza Szkołą Doktorską.

Trzeci cykl kształcenia obejmuje dwusemestralne kształcenie opisane w konstytucji apostolskiej „Veritatis gaudium”. Trzeci cykl kształcenia z prawa kanonicznego rozumiany jest jako inna forma kształcenia zgodnie z wymogami prawa państwowego (realizowane są efekty uczenia się na poziomie 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji – poziom wymagany do uzyskania stopnia naukowego doktora). Absolwenci będą mogli ubiegać się o nadanie państwowego stopnia naukowego doktora w dyscyplinie prawo kanoniczne, który będzie miał jednocześnie walor kanoniczny.

Aby móc zostać przyjętym na studia trzeciego cyklu kandydat musi posiadać:
  1. Tytuł zawodowy magistra.
  2. Kościelny stopień naukowy licencjata prawa kanonicznego.
  3. Zgodę właściwego przełożonego kościelnego na podjęcie kształcenia na studiach z prawa kanonicznego (dotyczy duchownych oraz osób konsekrowanych).

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu w określone soboty roku akademickiego.