Umowa o współpracy pomiędzy UPJPII a Uniwersytetem Preszowskim w słowackim Preszowie 23 I 2018

26.01.2018 Komunikaty

W dniu 23 stycznia 2018 r. w Uniwersytecie Preszowskim w Preszowie (Słowacja) uroczyście podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Wydziałem Teologii Greckokatolickiej, reprezentowanym przez dziekana Mons. prof. ThDr. Petra Šturáka, PhD a Wydziałem Nauk Społecznych UPJPII, reprezentowanym przez dziekana ks. dr hab. Antoniego Świerczka.

Umowa obejmuje m.in. współpracę na polu poszukiwań naukowych, dzielenie się doświadczeniami o charakterze edukacyjnym, naukowym i badawczym (w tym realizacja wspólnych projektów międzynarodowych), a także wspólne wymiany pracowników, doktorantów i studentów.

W uroczystości popisania wzięli również udział, z ramienia Uniwersytetu Preszowskiego – prof. ThDr. Marek Petro, PhD. (prodziekan ds. nauki i rozwoju) oraz doc. ThDr. Peter Tirpák, PhD, natomiast Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie reprezentowali – dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII oraz ks. dr hab. Leon Szot, prof. UPJPII.