UPJPII przystąpi do Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni 2 VI 2022

01.06.2022 Komunikaty

podpisanie_deklaracji_sou-1280a.jpg

Deklaracja Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU) stanowi wyraz dobrowolnego zaangażowania szkół wyższych w promowanie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności w programach kształcenia oraz rozwiązaniach zarządczych i organizacyjnych uczelni.

Przystąpienie kolejnych uczelni do Deklaracji SOU będzie możliwe podczas konferencji poświęconej problematyce SOU, która odbędzie się 2 czerwca 2022 r., od godz. 10:00, w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

W imieniu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Deklarację SOU podpisze podczas konferencji dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII, prorektor ds. studenckich i dydaktyki.

Więcej informacji nt. społecznej odpowiedzialności uczelni

Konferencja będzie transmitowana na żywo

Podczas konferencji przypomniana zostanie historia Deklaracji SOU, przedstawione będą efekty działania Grupy roboczej ds. SOU oraz zaprezentowane dobre praktyki SOU zebrane w trzech katalogach dobrych praktyk uczelni publikowanych od 2019 r.