UPJPII uprawniony do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego w naukach o rodzinie! 29 V 2023

07.06.2023 Komunikaty

tuba-1280.jpg

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora i stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o rodzinie w dyscyplinie nauki o rodzinie. Decyzję w tej sprawie podjęła Rada Doskonałości Naukowej.

Działając na podstawie art. 226a ust. 1 „Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”, Rada Doskonałości Naukowej może nadać uprawnienia do nadawania stopnia doktora i stopnia doktora habilitowanego w nowej dyscyplinie naukowej. W przypadku naszego uniwersytetu, wniosek spełniał wszystkie wymogi i został pozytywnie rozpatrzony. Decyzja o przyznaniu uprawnień do nadawania stopnia doktora i stopnia doktora habilitowanego jest niezwykle ważna dla naszej uczelni. To potwierdzenie wysokiej jakości naszych badań naukowych oraz wiedzy, jak i kwalifikacji naszych pracowników naukowych w dziedzinie nauk o rodzinie. Uzyskanie tych uprawnień umożliwi nam jeszcze większe zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny naukowej i promowanie interdyscyplinarnych badań związanych z rodziną.

Nasza uczelnia ma teraz możliwość poszerzenia swojej oferty edukacyjnej o nowe programy doktoranckie oraz programy habilitacyjne w dziedzinie nauk o rodzinie. Będziemy dążyć do jeszcze większego wsparcia naszych pracowników naukowych w prowadzeniu innowacyjnych badań, które przyczynią się do rozwoju wiedzy o rodzinie oraz wzmocnią naszą pozycję jako lidera w tej dziedzinie. Jesteśmy dumni z osiągnięcia tych uprawnień i zobowiązujemy się do kontynuowania naszej misji akademickiej, która skupia się na promowaniu badań naukowych, wspieraniu rodziny i przekazywaniu wiedzy, która ma pozytywny wpływ na społeczeństwo. Uzyskanie tych uprawnień jest kolejnym kamieniem milowym w naszej drodze rozwoju. Będziemy kontynuować nasze wysiłki na rzecz doskonalenia nauk o rodzinie, organizując konferencje, seminaria i warsztaty, które przyciągną uznanych ekspertów z tej dziedziny oraz zachęcą młodych badaczy do rozwijania swojej kariery naukowej. Nowe uprawnienia są także znaczącym atutem w kontekście współpracy międzynarodowej. Możemy nawiązać partnerskie relacje z innymi instytucjami naukowymi, organizując wspólne projekty badawcze oraz wymianę naukową. To otwiera nam drzwi do globalnego dialogu i umożliwia współtworzenie innowacyjnych rozwiązań na rzecz rozwoju rodzin i społeczności.

Wierzymy, że nadane uprawnienia będą motywacją dla naszej społeczności akademickiej do kontynuowania wysiłków badawczych, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i rozwijania wiedzy w dziedzinie nauk o rodzinie. Jesteśmy gotowi na wyzwania, jakie niesie ze sobą ta nowa era naszej uczelni i jesteśmy pewni, że nasze osiągnięcia będą służyć społeczeństwu i przyniosą korzyści zarówno naszej uczelni, jak i całemu społeczeństwu.