UPJPII w projekcie EDUPRIS

09.06.2020 Komunikaty

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II jest partnerem w międzynarodowym projekcie, realizowanym od 1 grudnia 2019 roku do 30.09. 2022 roku  w ramach programu Erasmus+. Głównym celem podejmowanych działań jest opracowanie innowacyjnych materiałów dydaktycznych oraz metodyki pracy z nieletnimi i młodocianymi, przebywającymi w ośrodkach wychowawczych, socjoterapeutycznych i zakładach karnych.

Dr hab. Bożena Majerek, koordynująca realizację projektu, wraz z pracownikami naukowymi z Uniwersytetu Zachodniego w Timisoarze (Rumunia) oraz Uniwersytetu w Sassari (Włochy) wchodzi w skład grupy, będącej akademickim fundamentem projektu, zapewniając naukową metodologię zarówno w przypadku podejmowanych badań, jak i tworzenia metodyki pracy z nieletnimi i młodocianymi umieszczonymi w placówkach resocjalizacyjnych.