Uroczystości ku czci św. Królowej Jadwigi współorganizowane przez UPJPII 8 VI 2018

05.06.2018 Komunikaty

Święta nasza królowo, Jadwigo, ucz nas dzisiaj - na progu trzeciego tysiąclecia - tej mądrości i tej miłości, którą uczyniłaś drogą swojej świętości. Zaprowadź nas, Jadwigo, przed wawelski krucyfiks, abyśmy jak ty poznali, co znaczy miłować czynem i prawdą, i co znaczy być prawdziwie wolnym. Weź w opiekę swój naród i Kościół, który mu służy, i wstawiaj się za nami u Boga, aby nie ustała w nas radość. Raduj się, matko Polsko! Gaude, mater Polonia!

/fragm. homilii Jana Pawła II,

Błonia, 8 czerwca 1997 r./

Czcigodni Księża, Wielebne Siostry, Szanowni Państwo

Zachęcam z całego serca do udziału w uroczystościach ku czci św. Królowej Jadwigi, które odbędą się 8 czerwca br., w dniu kiedy obchodzimy Jej wspomnienie.

Ufam, że licznie przybędziemy do katedry wawelskiej, by pokłonić się Świętej Królowej, naszej dobrodziejce i patronce, szczególnie że jesteśmy jako uniwersytet, przy współudziale sióstr jadwiżanek wawelskich, odpowiedzialni za tę uroczystość.

Rozpoczynamy o godz. 17.00 Nieszporami ku czci św. Jadwigi, o godz. 17.30 odprawiona zostanie Msza św.

Byśmy mogli godnie reprezentować uczelnię, pracownicy naukowi proszeni są o przybycie w togach.

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak

rektor UPJPII