Uroczystości ku czci św. Stanisława na Skałce z udziałem władz UPJPII 14 V 2023

15.05.2023 Komunikaty

uroczystosci_ku_czci_sw_stanislawa_z_udzialem_wladz_upjpii_14_v_2023-1280.jpg

„Warto zapoznawać się ciągle na nowo z niezmienną prawdą, że porządek Kościoła i porządek świata są odmienne, ale powinny kierować się razem do wspólnego dobra, że do pomyślnego wyniku działania wykazywanego przez tzw. „świat” dochodzić powinna wiara i wynik przeżywanych prób w trudnych momentach, ale wtedy trzeba szukać wsparcia z wysoka” – mówił podczas homilii ku czci św. Stanisława na Skałce w Krakowie bp Jan Kopiec, biskup senior diecezji gliwickiej, doktor honoris causa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W uroczystościach wziął udział Episkopat Polski, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, uczelni, w tym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Mszę św. poprzedziła tradycyjna procesja z katedry na Wawelu. Przy dźwięku dzwonu Zygmunt niesione były relikwie najważniejszych polskich świętych, w tym św. Stanisława. „Podczas Eucharystii – za przyczyną św. Stanisława – będziemy prosili dobrego Ojca, który jest w niebie, o błogosławieństwo dla naszej ojczyzny, Polski, o budowanie przez nią swego życia społecznego i narodowego na niewzruszalnych fundamentach dekalogu i obydwóch przykazań miłości, a w szczególności na prawdzie i wzajemnym poszanowaniu” – mówił rozpoczynając liturgię abp Marek Jędraszewski.

Źródło, zdjęcia: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Uroczystości ku czci św. Stanisława na Skałce