Uroczystości pogrzebowe Księdza Profesora Jana Macieja Dyducha – informacje organizacyjne dla pracowników, doktorantów, studentów UPJPII 22 – 23 XI 2018

20.11.2018 Komunikaty

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z głębokim żalem żegna

Ks. prof. dr. hab. Jana Macieja Dyducha,

który odszedł do Pana 17 listopada 2018 roku w wieku 78 lat.

Rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w latach 2004 – 2010,

zarazem pierwszy rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

po podniesieniu uczelni do rangi uniwersytetu w 2009 r.

Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie w latach 1981 – 2004.

Profesor prawa kanonicznego, pracownik naukowy UPJPII.

Założyciel i pierwszy dyrektor Instytutu Prawa Kanonicznego PAT.

Wieloletni przewodniczący Rady Fundacji im. Świętej Królowej Jadwigi dla UPJPII.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 22 listopada br. o godz. 15.45 importą do katedry na Wawelu połączoną z nieszporami. Mszę św. tego dnia odprawi kardynał Stanisław Dziwisz o godz. 16.30.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona w katedrze wawelskiej w piątek 23 listopada o godz. 11.30, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz Rakowicki.

W piątek, 23 listopada br. na czas uroczystości ogłoszone zostały godziny rektorskie od. 11.15 – 15.00.

Samodzielni pracownicy naukowi proszeni są o przybycie w togach do katedry wawelskiej i na cmentarz Rakowicki. Prośba dotyczy również jak najszybszego potwierdzenia udziału /w dziekanatach, dzisiaj tj. 20.11.br. do godz. 12.00/ w uroczystościach pogrzebowych w związku z planowanym transportem.

Rektor, Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie