Uroczystości pożegnalne Kardynała Mariana Franciszka Jaworskiego

Emerytowany Metropolita lwowski

Pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie

Zmarł 5 września 2020 roku o godz. 22. 06 w Krakowie

Dziekan Papieskiego Wydziału Teologicznego w Krakowie (1974–1982), pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie /dzisiaj UPJPII/ (1982–1988). Członek Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (1983-1988). Od 1967 w Episkopacie Polski członek Podkomisji ds. Studiów, od 1970 sekretarz Komisji ds. Nauki Katolickiej, w latach 1973–1989 sekretarz Rady Naukowej. Członek Polskiego Towarzystwa Teologicznego w Krakowie. Wieloletni przewodniczący Rady Fundacji im. Królowej Jadwigi dla Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Doktor honoris causa Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (2006).

Uroczysta Msza św. żałobna dla środowiska akademickiego Krakowa, a szczególnie dla profesorów, pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, będzie miała miejsce w dniu 10 września 2020 roku, czwartek, o godz. 17.00 w akademickiej kolegiacie św. Anny w Krakowie (wprowadzenie ciała zmarłego do świątyni o godz. 16.15).

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w bazylice Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 11 września 2020 roku, piątek o godz. 11.00 (wprowadzenie ciała zmarłego do bazyliki o godz. 10.00).

Niech ten, w którego wierzył i któremu ufał przez całe swoje życie, wyznając każdego dnia: Dla mnie życiem jest Chrystus, da Mu odpoczynek wieczny. Połączmy się w modlitwie wszyscy, którzy stanowimy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, za naszego zmarłego Rektora Kardynała Mariana Jaworskiego.

ks. dr hab. Robert Tyrała, prof. UPJPII

rektor