Władze UPJPII z modlitwą zawierzenia na Jasnej Górze 25 IV 2023

26.04.2023 Komunikaty

wladze_upjpii_z_modlitwa_zawierzenia_na_jasnej_gorze_25_iv_2023-1280.jpg

W kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. dr hab. Robert Tyrała zawierzył uczelnię opiece Maryi.

W słowach modlitwy podczas Apelu Jasnogórskiego JM Rektor UPJPII, ks. prof. Robert Tyrała zwrócił się do Matki Najświętszej w imieniu całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie: „Składamy u Twoich stóp naszą historię i teraźniejszość, ale także naszą przyszłość zawierzamy Twojemu Matczynemu Sercu”.

Rektor powiedział, że niezmiennie powołaniem uniwersytetu są posługa myślenia i poszukiwanie prawdy, ale też jeszcze mocniejsze opowiadanie się za wartościami jakie niesie ze sobą chrześcijaństwo.

Matko Najświętsza, wypraszaj nam, nauczycielom akademickim, pracownikom, studentom i doktorantom Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie siły ciała i ducha, abyśmy wypełnili do końca naszą misję idźcie i nauczajcie, którą zlecił nam Twój Syn Zmartwychwstały. Zawierzamy Ci, Matko, także i nowe pokolenie profesorów i pracowników oraz przyszłych studentów, przygotowujących się obecnie do egzaminu dojrzałości. Poprowadź ich właściwą drogą życia.

Rektor prosił także o orędownictwo Maryi w związku z rozpoczęciem budowy Kampusu Jana Pawła II, pod budowę którego papież Polak osobiście pobłogosławił plac w 2002 roku. Teraz, po 20 latach nastąpił oczekiwany z dawna czas, gdy do istniejącej na kampusie biblioteki zostanie dobudowany budynek dydaktyczny z myślą o przyszłych pokoleniach studentów, doktorantów, profesorów i pracowników. Rektor przypomniał także, jak bardzo środowisko akademickie UPJPII umacnia się nauczaniem i przykładem życia św. Jana Pawła II, jednego z najwybitniejszych Polaków, który uczył, że nawet zwykły człowiek, z Bożą pomocą, jest w stanie osiągać rzeczy niezwykłe. Zapewnił o modlitwie za cierpiących, chorych i tracących nadzieję, za naród ukraiński. Prosił o umocnienie w pokorze, wzajemnym zrozumieniu i miłości codziennej. „Tobie ufamy i z Tobą chcemy iść w dalsze dzieje naszego Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, a także ku osobistym duchowym zwycięstwom” – zakończył Rektor.

Apel Jasnogórski zakończyło pobłogosławienie przez abp. metropolitę częstochowskiego Wacława Depo przedstawicieli UPJPII obecnych na uroczystości, łączących się duchowo w tej godzinie oraz wszystkich uczestniczących w modlitwie apelowej.

By uczestniczyć w tej wspólnej modlitwie wraz z Rektorem UPJPII na Jasną Górę przybyli: dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII, prorektor ds. studenckich i dydaktyki; ks. dr hab. Antoni Świerczek, prof. UPJPII, prorektor ds. polityki kadrowej i promocji; ks. prof. dr hab. Tomasz Rozkrut, prorektor ds. nauki oraz dyrektor Szkoły Doktorskiej; o. Fidelis Maciołek, kanclerz UPJPII; ks. prof. dr hab. Jan Dziedzic, dziekan Wydziału Teologicznego; ks. prof. dr hab. Jarosław Jagiełło, dziekan Wydziału Filozoficznego; ks. prof. dr hab. Jacek Urban, dziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego; ks. Grzegorz Lenart, wykładowca w Instytucie Muzyki Kościelnej UPJPII, ponadto pracownicy Rektoratu i Biura Promocji UPJPII.

Apel Jasnogórski, wtorek 25 IV 2023, (Youtube Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów)