Władze UPJPII z modlitwą zawierzenia na Jasnej Górze 9 I 2022

10.01.2022 Komunikaty

W kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, w jubileuszowym roku 625-lecia erygowania Wydziału Teologicznego w Krakowie oraz obchodzonego w grudniu 2021 r. 40-lecia Papieskiej Akademii Teologicznej, władze Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zawierzyły Uczelnię opiece Maryi.

Modlitwę Apelu Jasnogórskiego poprzedziły słowa JM Rektora UPJPII, ks. prof. Roberta Tyrały, który m.in. przypomniał o korzeniach uczelni wywodzącej się z Wydziału Teologicznego Akademii Krakowskiej. Wspomniał także o szczególnych zadaniach, jakie stoją przed uczelniami katolickimi i kościelnymi, w tym przed Uniwersytetem Papieskim, w dziedzinie edukacji i wychowania.

Składamy u Twoich stóp naszą historię i teraźniejszość, ale także naszą przyszłość – mówił Rektor zawierzając Uczelnię Matczynemu Sercu Maryi. (…) Matko Najświętsza, wypraszaj nam – Nauczycielom Akademickim, Pracownikom, Studentom i Doktorantom Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, siły ciała i ducha, abyśmy wypełnili do końca naszą misję „idźcie i nauczajcie”, którą zlecił nam Twój Syn Zmartwychwstały. Tobie oddajemy wszystkie owoce naszego życia i posługi myślenia oraz poszukiwania prawdy. Tobie zawierzamy losy naszego Uniwersytetu. Tobie polecamy nas samych. Tobie ufamy i Tobie wyznajemy za naszym świętym Patronem św. Janem Pawłem II: „Totus Tuus, Maria! Totus Tuus!” – zakończył modlitwę Rektor UPJPII.

W uroczystości uczestniczyli także: dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII, prorektor ds. studenckich i dydaktyki; ks. dr hab. Antoni Świerczek, prof. UPJPII, prorektor ds. polityki kadrowej i promocji; ks. prof. dr hab. Tomasz Rozkrut, prorektor ds. nauki oraz dyrektor Szkoły Doktorskiej; ks. prof. dr hab. Jan Dziedzic, dziekan Wydziału Teologicznego; ks. prof. dr hab. Michał Drożdż, dziekan Wydziału Nauk Społecznych; o. Fidelis Maciołek, kanclerz UPJPII.

Apel Jasnogórski 9 I 2022 – ks. prof. Robert Tyrała, rektor UPJPII

fot. 02–10 z transmisji jasnagora.com/studiotv/2022/01