Wspólnota akademicka UPJPII z bólem przyjęła wiadomość o śmierci naszej studentki – Marty Dąbkowskiej

21.02.2019 Komunikaty
„I mieć nadzieję
że nawet unieruchomiona
poprzez cierpienie
idę Twoją drogą
ku zbawieniu”

/Marta Dąbkowska/

Przychodzi zmierzyć się ze smutną informacją o śmierci Marty Dąbkowskiej. Gdy umiera młody człowiek wielokrotnieje potęga śmierci jak i świadomość kruchości życia. Nadziei szukamy w Panu.
Marta chciała uczyć się, pomagać innym. Dzielnie też walczyła ze swoją chorobą. Swoją wrażliwość, marzenia, tęsknoty zamykała w słowach poezji. Wydała kilka jej tomików.

Śmierć zastała ją na II roku studiów.

Marta Dąbkowska studiowała Nauki o rodzinie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W żalu pogrążeni są koleżanki i koledzy Marty

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w  dniu 19 lutego 2019 roku po ciężkiej walce z chorobą zmarła  nasza koleżanka Marta Dąbkowska. Łączymy się w modlitwie z jej rodziną. Społeczność Akademicka UPJPII zapamięta ją jako sympatyczną, ciepłą i utalentowaną osobę.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 23 lutego o godzinie 11:00 w kościele przy parafii św. Marcina w Krzeszowicach.

/Samorząd Studentów UPJPII/

Rodzinie i Przyjaciołom Marty cała społeczność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie składa wyrazy najgłębszego współczucia łącząc się w modlitwie.

Ostatni wiersz, jaki Marta umieściła na swoim fb:

Taka radosna myśl ;-]

BEZKRES MOJEJ WOLNOŚCI

Najradośniejsza z radosnych prawd
to ta –
że nawet przykuta do szpitalnego łóżka
mogę biec do Ciebie modlitwą

Uwielbiać Cię