Wspólnota UPJPII w żalu po śmierci Księdza Prałata dr. hab. Michała Bednarza

02.09.2020 Komunikaty

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wyraża żal z powodu śmierci Księdza Prałata dr. hab. Michała Bednarza – emerytowanego pracownika naukowo-dydaktycznego Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Specjalista w takich dziedzinach jak: egzegeza Nowego Testamentu, historia zbawienia, teologia biblijna, archeologia i geografia Palestyny, związany był z Wydziałem Teologicznym UPJPII. Sekcja w Tarnowie w latach (1998 – 2015), gdzie był adiunktem i kierownikiem katedry nauk biblijnych i patrystycznych, a następnie kierownikiem katedry Nowego Testamentu.
Śp. Ks. Michał Bednarz habilitował się na naszej Uczelni – wówczas Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w 2001 roku. Był promotorem ponad 100 prac magisterskich, autorem wielu książek, artykułów naukowych i popularnonaukowych, także audycji naukowych.

W życiu i śmierci zmarłego Profesora sprawdziły się słowa św. Pawła: „Nikt z nas nie żyje dla siebie, nikt nie umiera dla siebie, jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeśli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana”. (Rz.14,7-8). Całe swoje życie poświęcił dla Kościoła i w służbie nauki, a zwłaszcza poznaniu Słowa Bożego, którym żył i które głosił.

Wspólnota Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, pozostaje wdzięczna Księdzu Profesorowi za wkład w rozwój Wydziału Teologicznego. Sekcja w Tarnowie UPJPII, a co za tym idzie w rozwój całej naszej Uczelni. Zapewniamy o modlitwie za duszę śp. Księdza Michała Bednarza polecając go Miłosierdziu Bożemu.

Msza święta w bazylice katedralnej Narodzenia NMP w Tarnowie we wtorek (1 września) o godz. 16.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Skrzyszowie koło Tarnowa w środę (2 września) o godz. 14.00.

Relacja z uroczystości pożegnalnej: