Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII ma 35 lat!

05.01.2017 Komunikaty

Pracę naukową należy uprawiać z pasją, czasami aż do zatracenia się, w przeciwnym razie ona nie ma sensu, lepiej pójść na spacer – mówił podczas skromnego, acz uroczystego jubileuszu 35-lecia Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego prof. Roman Maria Zawadzki – emerytowany profesor Papieskiej Akademii Teologicznej, mediewista, zasłużony badacz pisarskiego dziedzictwa św. Jana z Kęt.

Jubileuszową uroczystość rozpoczęła msza święta w kaplicy arcybiskupów krakowskich, której przewodniczył bp Grzegorz Ryś, koncelebrowali m.in. rektor UPJPII ks. prof. Wojciech Zyzak i dziekan WHiDK ks. prof. Jacek Urban.

Po mszy świętej kilkunastu pracowników WHiDK uhonorowano srebrnymi i złotymi medalami św. Jana Pawła II Zasłużony dla Archidiecezji Krakowskiej

Wydział Historii Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie został utworzony decyzją Jana Pawła II na mocy motu proprio "Beata Hedvigis" z 8 grudnia 1981 r. W 2008 została zmieniona jego nazwa z Wydziału Historii Kościoła na Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego. W tymże roku dokonano reformy struktury wydziału powołując trzy instytuty: Instytut Historii, Instytut Historii Sztuki i Kultury oraz Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej.