Wykład dr. hab. Tomasza Graffa (UPJPII) inauguruje powrót „Wadovianów” na salę kameralną WCK w Wadowicach 17 VI 2021

16.06.2021 Konferencje, sesje

Cykl „Wokół Wadovian” wraca po rocznej przerwie. Gościem spotkania będzie dr hab. Tomasz Graff.

Wykład o klęskach elementarnych, które trapiły przedrozbiorowe Wadowice – pożarach, powodziach i epidemiach, wygłosi dr hab. Tomasz Graff z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, odpowie również na pytania m.in.: czy z tymi wydarzeniami miało związek obecne wezwanie najstarszej wadowickiej świątyni – Ofiarowania Najświętszej Marii Panny?

To pierwsze z cyklu spotkań „Wokół Wadovian” po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Odbędzie się w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury w czwartek 17 czerwca 2021 r. o godz. 17.30.

Dr hab. Tomasz Graff jest historykiem mediewistą i badaczem dziejów i kultury czasów nowożytnych. Wykładowca w Instytucie Historii na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, członek Komisji Środkowoeuropejskiej PAU, Zespołu Historii Czech i Stosunków Polsko-Czeskich PAN, krakowskiego Oddziału Komisji Historycznej PAN, Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Zasiada w Komitecie Redakcyjnym rocznika „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny”, jest członkiem Redakcji "Folia Historica Cracoviensia".

Spotkaniu „Wokół Wadovian” towarzyszyć będzie promocja ostatniego, 23. numeru rocznika „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny”. Na jego łamach czytelnicy poznają m.in. kulisy przemarszu wojsk Księstwa Warszawskiego i dzieje ukraińskiego obozu jenieckiego.

Źródło: Muzeum Miejskie w Wadowicach

Polecamy także wywiad z dr. hab. Tomaszem Graffem - kierownikiem kierunku historia:

wyklad_plakat.pdf 2.97MB [ .pdf ]