Wykłady otwarte Wydziału Filozoficznego

15.04.2016 Komunikaty

Wydział Filozoficzny zaprasza na warsztaty otwarte zorganizowane przez specjalność filozofia a chrześcijaństwo.
Spotkania odbywać się będą w De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej 14. Wstęp wolny.

Poniedziałek 18 kwietnia 2016, godz. 19.00

Czy możliwa jest filozofia chrześcijańska?

Jan Andrzej Kłoczowski OP, Karol Tarnowski

Heidegger mówił, że nie ma czegoś takiego jak filozofia chrześcijańska. Pisał, że jest to “drewniane żelazo”. Dwóch wybitnych krakowskich filozofów religii spróbuje mimo to znaleźć miejsce dla filozofii chrześcijańskiej.

Poniedziałek 9 maja 2016, godz. 19.00

Czego Wittgenstein może nas nauczyć o chrześcijaństwie?

Jakub Gomułka, Grzegorz Chrzanowski OP

Wittgenstein przeciwstawiał religię i przesąd; ta pierwsza opiera się na ufności, ten drugi na strachu. Czy można stosować ten podział w obrębie chrześcijaństwa?

Poniedziałek 13 czerwca 2016, godz. 19.00

Chrześcijańska teologia feministyczna

Joanna Barcik

Feminizm często kojarzy się z krytyką religii. Wbrew temu okazuje się, że istnieje szeroki nurt myśli feministycznej w ramach samej tradycji chrześcijańskiej.

Prowadzenie dyskusji – Paweł Rojek.